Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni vagy szegedi orvosi...

Debreceni vagy szegedi orvosi a jobb?

Figyelt kérdés
A távolság nem számít, mindkét helyen kolis lennék. Pusztán tapasztalatokat várok, felszereltségről,az oktatásról, bármiről.

2023. jan. 24. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem legtöbb ismerősöm Debrecenben végzett. Szerintem itthon minden orvosi egyetem közrl ugyanolyan színvonalú, itt ilyen nincs, hogy ha elvégzed ezt vagy azt, akkor nem lesz vele munkád. Követelmények ugyanazok, mindenhol vannak necces tárgyak és szigorú tanárok. Ha nem lenne színvonalas a magyar orvosi egyetemi oktatás, akkor nem jönnének sokan külföldről ide tanulni. Szóval én aszerint választanék, hogy melyik város szimpatikusabb, és hova jobb bejárni neked stb.
2023. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Azért jönnek ide tanulni külföldről, mert itt olcsóbb a képzés, nem azért mert olyan csodás a színvonal :)
2023. jan. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha annyira rossz lenne a színvonal, akkor nem ismernék el EU szerte a diplomát+szaktudást. Persze, a külfik kisujjból kirázzák mind a tandíjat mind pedig az itthoni árakat, de akikkel beszéltem ők is szenvedtek ám rendesen a tanulmányaikkal és a vizsgákkal.


Azzal egyetértek én is, hogy a színvonal országszerte kb ugyanolyan. Ugyanolyan diplomát kapsz, bármelyik egyetemen bukhatsz vagy teljesíthetsz jól (hozzáteszem a bukásnak is ezer oka lehet, nem feltétlen a kevesebb tanulás). A helyedben város alapján választanék-esetleg melyik van közelebb/messzebb a családodtól (mindkét indok gyakori szokott lenni), hol van több/kevesebb ismerősöd. Szegedről tudok csak nyilatkozni, szerintem nagyon klassz egyetemi város. Jó a tömegközlekedés, a kórházak a központban vannak, attól nem messze vasútállomás. Bár itt azzal számolj, hogy elég sokat kell vándorolni órák között, ami nem mindig egyszerű.

2023. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azért jönnek ide tanulni külföldről, mert itt olcsóbb a képzés, nem azért mert olyan csodás a színvonal :)"


Valamiért trendi szidni a magyar felsőoktatást, meg mindent nálunk, ettől még a magyar oktatás a világ összes egyetemét tekintve igencsak az első harmadában van az összes egyetemet elnézve. Még egy Debreceni Egyetem is benne van a top 500-ban, pedig csak egy vidéki egyetem. Ha sok szak gyenge is nálunk, az orvosi kimondottan magas színvonalúnak számít, és a világon is sok helyen a magyar orvosok megállják a helyüket.


Nekem azt meg ne mondd már, hogy még egy dél-koreainak is megéri az olcsó tandíj miatt eljönni hozzánk, mert ismerek dél-koreai orvoshallgatót is. Nyilván nem utazná át a fél bolygót csak a tandíj miatt.

2023. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

"Még egy Debreceni Egyetem is benne van a top 500-ban"


Es megnezted mar eletedben mi alapjan megy a rangsorolas? Mert az, hogy mennyi tudas van a kapott diploma mogott, az pont nincs benne :)

Ez nem mas az egyetem reszerol, mint propaganda. Olyanok kapnak diplomat mernoki kepzeseken, akiknek egy egyszeru osszeadas sem megy.

2023. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Olyanok kapnak diplomat mernoki kepzeseken, akiknek egy egyszeru osszeadas sem megy."


Ezt azért ne mondd már. Egy mérnöki matekon át se megy még sokszor az sem, aki emelt sinten 80% feletti érettséfir írt gimiben. Esetleg valami noname fizetős kamuegyetemen átrugdosság, garantálom, hogy egy BME, Óbudai, vagy akár egy normálisabb vidéki nevesebb egyetemen kivágják. Most kb aki ennyire szélsőségesen "érvel" hogy mérnöki szakot olyan is elvégez, aki összeadni se tud, azzal érdemes vitatkozni, vagy komolyan venni amit mond? Vannak minden országban nevetsévesen könnyen elvégezhető szakok, és nehezek is. Magyarok a világban azért számos területen bizonyítottak már kutatási területeken, szóval megvan a tudományos múltunk.

2023. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Hát figyelj, hogy mit hiszel el, meg mit nem, az nem nagyon hat meg. Maradjunk abban, hogy tudnék neked mutatni zh-kat (nem egyet, nem kettőt), amiken olyan van, hogy 1/2+1/2=1/4. Van olyan, aki egy sima lineáris egyenletet nem tud megoldani. Eljut addig, hogy teszem azt 7,3*x=25, és itt megállt a tudomány, innen nem tudja kiszámolni az x-et. Van, aki nem ismeri a Pithagorasz-tételt. Itt súlyosabb problémák vannak, mint ahogy te azt el tudod képzelni.
2023. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Mo-n minden orvosi egyetem hasonlóan felszerelt, kivéve a SOTE. A SOTE felszereltsége jobb a többinél.


Van ismerősöm aki Szegeden tanul orvosnak és van olyan aki Debrecenben tanul orvosnak és hasonló a véleményük a képzésről. Szerintem város és közelség szempontjából lenne célszerű választanod.

2023. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!