Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » FOSZK-ról alapképzésre?

Jggdfvbjj kérdése:

FOSZK-ról alapképzésre?

Figyelt kérdés

FOSZK-ra jelentkezésnél nincs meghatározott tantárgy és emelt érettségi elvárás. És ha jól értem a FOSZK eredményem (max 400+100 pont amibe az emelt nem számítható bele) alapján lehet utána felvételizni az alapképzésre.


Viszont ha a szak (FOSZKon), amire jártam előtte, az alapképzésen már emelthez kötött, ebben az esetben is rendelkeznem kell vele?


Ha valaki jártas ebben a témában tudna még segíteni pár kérdésemben?



2023. jan. 9. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Úgy tudom, hogy ha a foszk elvégzése után kapott bizonyítvány eredményéből számíttatod ki a felvételi pontodat, akkor nincs szükség emelt szintű érettségire. Üdv De azért hívd fel az Educatio-t!
2023. jan. 10. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemek maguk döntik el, hogy a felvételi pontokat az egyes szakjaikon lehet-e a FOSZK eredménye alapján számítani. Ez egy külön oszlop a felvi.hu-n meghirdetett képzéseknél, amit meg tudsz nézni. Ha lehet FOSZK alapján felvételizni, akkor természetesen nem kell emelt érettségit tenned.
2023. jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eddig úgy volt, hogy ha a FOSZKos oklevélből számolják az eredményt, akkor nem kell emelt.

Pl 5-ös oklevél esetén 400 pont + a többletpontok.


Na ezt mist meg kell nézni, hogy melyik egyetem ezentúl hogyan fogja csinálni. Ha szerencséd van, akkor ez nem változott.

2023. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A BGE oldalán találtam egy választ. Gondolom más egyetemek is hasonlóan járnak el.


Belinkelem, hátha valakinek fontos lesz

[link]

2023. jan. 12. 22:00
 5/7 A kérdező kommentje:

Rossz a link, de bemásolom a kérdést-választ.


"-Felsőoktatási szakképzésre jelentkezés esetén is kötelező az emelt szintű érettségi?


-Nem, de amennyiben utána szeretnél alapképzésen továbbtanulni, oda már kötelező lesz a 2024-es felvételi eljárásban."

2023. jan. 12. 22:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Most kajak?? 2024 ben akartam menni foszkra és direkt azért hogy ne kelljen az emelt érettségi majd, erre eltörlik? 😂🤣


A foszknak ez volt az egyetlen értelme hogy ne húzd az időd, kicsit bele tudj tekinteni az egyetem világába és az emeltet kiváltsa… vicc.

2023. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy láttam csak a BGE oldalán van ez kint.

Érdemes telefonálni esetleg más egyetemeknek is, mert ez egyéni döntés volt eddig is hogy eltekintenek-e vagy sem az emelt érettségitől.

Lehet eddig eltekintettek, most viszont már nem.


Ha viszont minden intézmény erőltetni fogja és kéri a foszk mellé az emeltet az hatalmas pofon lesz a foszknak. Így sem tartozott a legnépszerűbb opciók közé de így főleg.

2023. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!