Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha éppen az ELTÉn tanulok, de...

Ha éppen az ELTÉn tanulok, de szeretnék átmenni a BGE-re ugyanarra a szakra szeptembertől, meg kell adnom a felvin azt hogy az Eltén tanulok vagy nem?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki megkérdezné, azért nem a neptunon keresztül jelentkezek át, hanem a felvin, mert nem hiszem, hogy átvennének. 2.5-ös átlagom van és szerintem az nagyon kevés. Nem vagyok buta, a számonkérésekkel van problémám, amin nem tudok változtatni. Na de most kermarkon vagyok és ugyanúgy kermarkra szeretnék átmenni szeptemberben. Az egyik haverom azt mondta, hogy akár azt is megoldhatom, hogy az órákat, amiket már lehallgattam itt is beleszámítsák. Úgyhogy legalább ennyi. Azt azonban nem tudom, hogy nem üti-e ki egymást a felvi rendszerében a két kermark. Tudna nekem ebben valaki segíteni?

2023. jan. 9. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem fekszik neked az ELTE,akkor jelentkezz újra most februárban.Ha amúgy sem szeretnéd ott folytatni,akkor érdemes passzív félévet választani a mostani egyetemen,igaz diákigazolványod nem lesz,de nem fogy a féléved és diákmunkát válhatsz ha akarsz,illetve a tb jogviszonyod is megmarad.Az eddig meglévő krediteket beszámítható ha egyezik a tantárgy legalább 75%-ban.
2023. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elso hozzaszoloval teljesen egyetertek, de meg hozzatennem, hogy ha gyengebb jegyeid vannak, azokat lehet, h nem tudod elfogadtatni. Ugyanis a masik helyen az oktato beleegyezese is szukseges az atkreditalashoz. Nalunk kettest, harmast volt, h nem irtak ala.
2023. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Es nem uti egymast a ketto, mert jogod van felvetelizni mashova. Csak be kell irni az igazat a felvi-n, azaz a kerdesekre ertelemszeruen kell a valosagot valaszolnod. Ha meg most adod le a jelentkezesedet, akkor nem lesz benne, h passziv feleven vagy, de ha mar passzivaltatod a felevedet, es utana adod le a jelentkezest, akkor be kell irnod a passziv felevet is, ha kerdezik. Amugy nincs jelentosege.
2023. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azert nincs jelentosege, mert a Tanulmanyi Osztalyoknak lejelentesi kotelezettseguk van, szoval az Oktatasi Hivatal mindent tud rolad. Marciusban mar fogjak tudni, ha passzivaltattal. (Ezert is kell beirnod az ELTE-t, hogy ott tanulsz jelenleg, mert ok kommunikalnak egymassal.)
2023. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!