Bölcsészettudomány egyetemen? Média és kommunikáció, szabadbölcsészet?
Pályaválasztás előtt állok. Elég kilátástalan a helyzetem, ha már itt kérek segítséget.:)
Igazság szerint nem látom magam előtt a jövőmet, nem tudom hol tanuljak és mit lenne érdemes tanulnom, amivel megállnám a helyem az országban egy versenyképes fizetéssel. Reál tantárgyak nálam teljesen kilőve, soha nem voltam jó belőlük. Humán beállítottságú vagyok, érdekel az irodalom illetve a művészet, fotográfia, szívesen írok, szeretem a nyelveket, van egy felsőfokú nyelvvizsgám angol nyelvből, de a jövőben szeretnék több nyelvet is megtanulni. Szeretek olvasni, kutatómunkát végezni, illetve a szervezésben is el tudnám képzelni magam.
Sajnos nem látok bele semmibe, se egyetemen belül a szakokba, se szakmákba, ezért vagyok teljesen tanácstalan,mi van ha rossz szakirányt választok, megbánom, rájövök, hogy mégsem ezt szeretném csinálni, nem szívesen tanulom majd stb. Szeretnék olyan dolgot tanulni, amit nem nyűgnek tekintek, hanem tényleg szívesen csinálom. Elsősorban a média és kommunikációban gondolkodtam, de eddig akárkinek említettem, mind próbáltak lebeszélni róla. Azon belül merre lehetne szakosodni újságíráson kívül? Illetve ha valaki kommédiás, nektek mi a véleményetek, nem bántátok meg? Diploma után merre lehet elhelyezkedni? Mit tanultok ezen belül?
A szabadbölcsészetben pedig tulajdonképpen az tetszett meg, hogy ezen belül elég sok dolog van, ami érdekel. Filozófia, magyar irodalom, vallástudomány, etika...
Tisztában vagyok azzal is, hogy mindenki leszólja a bölcsész diplomát, mondván elmehetek vele utcaseprőnek,egy orvosi/mérnöki sokkal többet ér stb.
Melyik egyetemeket ajánlanátok?
Minden válaszért hálás lennék.
/egy 19 éves kétségbeesett lány/
"Elég kilátástalan a helyzetem, ha már itt kérek segítséget.:)"
:DDD
"Sajnos nem látok bele semmibe, se egyetemen belül a szakokba, se szakmákba ... Melyik egyetemeket ajánlanátok?"
Egyiket sem. Menj el dolgozni legalább egy évig, hogy láss valami mást is a világból, ne csak az iskolapadot, és megtapasztald, hogy milyen az élet diploma nélkül, hogy közelről lásd, hogy milyen az életük a többieknek az adott munkahelyen, hogy ki milyen végzettséggel milyen munkát végez és milyen úgy az élete, hogy egy év múlva már sokkal motiváltabb legyél, mint most, mert az fontos, ha nem csak bekerülni akarsz valami egyetemre, hanem elvégezni is. Ami "érdekel", azzal még mindig foglalkozhatsz a szabadidődben. Aztán egy év elteltével azt is látni fogod, hogy tényleg érdekelt-e annyira a nyelvtanulás, a fotózás, stb., hogy ezeket is beleépítetted-e az életedbe vagy nem, hogy azok közül valamelyikkel szívesebben töltenél-e nem csak napi 1-2, hanem napi 8 órát is, vagy mégsem, mert amivel nem, annak az irányába nem érdemes továbbtanulni.
Lefogadom, hogy akik itt az értelmes válaszokat lepontozzák egy érettségivel ücsörögnek, és fintorognak mindenkin.
Az is aki krumplisütést magyarázza nem járt főiskolára / egyetemre, én jártam már büfészakra, ott is annyi dolgot kellett általános szinten tudni, aminek nem volt köze magához a szakhoz, de le kellett vizsgázni belőlük 1-2 kreditért.
A többségnek itt meg egy 2-es érettségit is nehezére sikerült elvégezni, mind elvéreznének egy nagyon gyenge szemeszterben is. Tanulatlan biiihrkák.
"mindenki próbál lebeszélni, mondván ha elmegyek dolgozni utána már soha nem fogok visszaülni az iskolapadba..."
Ha csak annyira vagy motivált, hogy így történjen, akkor nem is baj, hogy így történik, mert csak szenvedés lenne. Nézd meg, milyen kérdések vannak itt is olyanoktól, akiket felvettek, de fogalmuk sincs, hogy minek... Ne az legyen a cél, hogy felvegyenek, hanem hogy megtaláld az utadat az életben. Az pedig nem biztos, hogy most azonnal az egyetem irányába vezet, de ha mégis, akkor sem az a lényeg, hogy csak felvegyenek, hanem hogy akkor már végig is csináld - és ne csak valami alapszakot, ha azzal nem mész semmire, hanem olyan képzést, aminek értelme is van.
#14
Bírom az ilyeneket...
Én is kettes érettségivel ücsörgök..
Ja, nem, egyetemre járok.
Minek kihagyni egy évet. Gap year helyett elkezdhetsz egy bölcsész bármilyen szakot, ami jónak hangzik, abból is már tanulsz, tapasztalsz, hogy milyen az egyetemi élet, érdekel-e a kiválasztott szak, hallasz infókat mas szakokról, társasági életet élhetsz, megismerhetsz egy lakóhelyedtől eltérő új egyetemi várost, melózhatsz is mellette, több céget is kipróbálhatsz, krumplisütőset is akár. Aztán ha tetszik a kiválasztott bölcsész alapszak, befejezed, közben kitalálod, milyen mester érdekelne. Még így is csak max. 22-23 éves leszel, ha elvégzed az alapképzest, nem?
Ha nem jól döntesz, eltengődsz pár évet valami munkahelyen, aztán pl 30 évesen újratervezel. Vagy 40 évesen. Vagy 50 évesen. Ezek a döntések, amiket most 19 évesen hozol, nem olyan végérvényesek, hogy ne tudnál rajtuk később változtatni.
Ma 00:06 és ma 00:48 vagyok.
Egyébként eszembe jutottak a nyelvszakok, de azok nem olyanok, mint mondjuk egy pszichológia. De még mindig nem mérnök, gazdasági, matek, fizika.
De azzal a kérdező lószarra se fog jutni, hogy érdekli az irodalom és kitanulja, de nem lesz vele munkája. Akkor a pszichológia jobb, vagy a nyelvszakok. A jog is eszembe jutott, de elvileg azzal meg kapcsolatok kellenek, hogy jó helyre kerülj.
De egy inforatikus diploma jobb ezeknél, de az nálad kilőve. Szóval innen jön nekem a pszichológia, vagy a nyelvek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!