Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan mit jelent, hogy nem...

Pontosan mit jelent, hogy nem lesz minimum ponthatár?

Figyelt kérdés

2 éves érettségit csináltam, előtte volt már egy szakmám ennek köszönhetően csak 4 tantárgyból kellett érettségiznem.

Így lett 220 pontom.

Most akár ennyivel is felvehetnek egyetemre?

Vagy érdemesebb lenne érettségizni plusz egy tantárgyból vagy az egyiket újra írni? Hogy legalább 280 pontom legyen.


2023. jan. 3. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy nincs KÖZPONTILAG MEGHATÁROZOTT minimum ponthatár, hanem az egyetemek maguk dönthetik el, mi az a legkisebb pontszám, amivel engedélyezik a jelentkezést. Ez persze nem azt jelenti, hogy ha 200 pontra van ez meghatározva, neked pedig 220 van, akkor automatikusan fel is vesznek, mivel a helyek száma véges, emiatt a legtöbb pontszámot elérőket fogják felvenni a helyekre. Szóval minél több pontod van, annál nagyobb eséllyel nyersz felvételt.
2023. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"amivel engedélyezik a jelentkezést" = amivel esélyt adnak a felvételre
2023. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs meghatározva minimumponthatár ( a felvibe van egy - jel) és a maximum keretbe benne lesz valaki, akkor nem mondhatja azt az egyetem, hogy én mégis kevesebbet vennék fel, mint a max hely, mert pl. az utolsó embernek aki még bent lenne sokkal kevesebb a pontja van, mint az utolsó előttinek? Bocsánat a hosszú mondatért.
2023. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: a felvin nem látszik a minimum és a maximum létszám sem.
2023. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

"Ha nincs meghatározva minimumponthatár ... akkor nem mondhatja azt az egyetem, hogy én mégis kevesebbet vennék fel, mint a max hely, mert pl. az utolsó embernek aki még bent lenne sokkal kevesebb a pontja van, mint az utolsó előttinek?"

De igen, mondhatja.

Ami nincs meghatározva központilag, arról az egyetem dönt.

2023. febr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!