Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelentkeztem egy vizsgaidőp...

Ha jelentkeztem egy vizsgaidőpontra és nem megyek el, jelentkezhetek az UV időpontra?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem
2022. dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Még kamu orvosi igazolással sem, én így próbáltam. ELTE ÁJK Római jog.

Maga a Prof elutasított. :)

2022. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Intezmenyfuggo, nálunk lehetett, de sok helyen nem lehet.
2023. jan. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, mennyire egységes, de elvileg az uv annak van, aki abban a félévben az adott tárgyból rendelkezik már legalább egy elégtelen jeggyel. Viszont van, aki úgy írja ki, hogy első vizsgának is engedi felvenni. Mivel nincs oktatói felületem, így csak azt sejtem, hogy van egy rublika, ahol az oktató bejelöli, hogy sima vagy uv a vizsga típusa. Ha csak a leírásba adja meg, hogy uv, akkor jegy nélkül is mehet.


Van viszont olyan, hogy a rendszer engedi, mert szabályos lenne, viszont az oktató saját maga határozza meg. Pl. nálunk volt olyan, hogy aki első vizsgán megbukott, ami írásbeli volt 15 különböző feladattípussal, az utána csak egy külön időpontban mehetett uv-ra, ami viszont már szóbeli tételekből állt. Szóval a tanár nem engedte, hogy az írásbelit írásbelivel akard javítani.


ELTE TTK

2023. jan. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valahol igen, valahol nem. Neked kellene tudnod.
2023. jan. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyetemek nagyrészénél csak akkor mehetsz UV re ha elmentél és megbuktál a vizsgán. Persze vannak oktatók akiket nem érdekel, de sztem ne erre pályázzál
2023. jan. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt már olyan, hogy a rendszer engedte mindenkinek az UV felvételét, és sokan emiatt alapból az UV-ra jelentkeztek be, de a tanár mondta is, hogy neki igazából mindegy, hogy arra jelentkeztek be, de azért legyen már bennük annyi, hogy nem veszik el a helyet azoktól, akiknek tényleg szükségük lesz rá. Viszont amúgy amit a négyes válaszoló ír, az igaz lehet. Mármint, biztos van erre rublika a tanár számára, hogy bejelölje hogy UV vagy sem, és ha csak a leírásban adja meg, hogy UV, akkor nyilván bárki jelentkezhet. Valószínűleg tényleg így működhet a dolog.
2023. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk tárgyfüggő.
2023. jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetemfüggő, nálunk csak akkor lehet menni, ha már van elégtelen vizsgajegy, addig nem is engedi a Neptun az UV felvételt.
2023. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!