Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szóbeli érettségi idõpo...

A szóbeli érettségi idõpontjával lehet variálni?

Figyelt kérdés

Nagyon ideges vagyok emiatt, tegnap kaptam meg az értesítõt, hogy mikor lesz a szóbeli emelt kémiám most novemberben. Egy szombati napon 10:00-re vagyok kiírva Szegeden, viszont aznap 14:30-ra Ferihegyen kell legyek. Szerintetek sikerülhet? (kocsival-M5) Vagy kérvényezzem hogy mehessek reggel 8-ra vagy elõzõ napra? Lehet ilyet? Ràadásul azt hallottam nagyon sokmindenkitõl hogy ott Szegeden (nem oda valósi vagyok) kicsesznek a nem saját diákjaikkal így is, hát hogyha még itt pattogok... :(

18F


2010. okt. 2. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért "kell" Ferihegyen lenned 14:30-ra? Mert, ha nem te repülsz el - márpedig aki érettségire készül nem repked ide-oda - akkor csak kimész valaki elé? Az biztos megértő lesz, ha késel néhány órát. Elvégre az érettségi a fontosabb.

De még ha el is utaznál, akkor is az érettségi a fontosabb. Mondd le a repülőjegyet és kérd másik időpontra.


Fölösleges az amúgyis stresszes érettségit megspékelni plusz izgalommal... az kéne még hogy utána száguldozz kocsival, és el legyél merülve a gondolataidba, és karambolozz...

2010. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hohó, nehogy azt hidd, hogy 10-re be is hívnak. Inkább foglalkozz az érettségivel most. Ha te mész valahová, halaszd el, ha más elé kell kimenned, van annak is két lába, hazamegy magától taxival.
2010. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg átkérni magadat előző napra, ha meg tudják oldani, megoldják, ha nem, nem. Ettől biztos, hogy nem fognak kiszúrni veled.
2010. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De igen, én repülök el. Kinél kell "átkérni" magam?


"aki érettségire készül az nem repked ide oda" - hát készülés közben én se, csak utána :D amúgy meg ez nem így mûködik. valószínûleg ha neked jött volna így össze nem is foglalkoznál vele, csak lemondanád a foglalást, mi?

2010. okt. 2. 13:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Hát figy... én érettségi évére nem terveztem nyaralást és nem is mentem sehova. Az ember tudja, hogy mi a fontosabb.


Az persze más, ha nyerted az utat, és csak ezen az egy napon mehetsz. Így történt?

2010. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Oktatási Hivatalban, a tájékoztató levélben biztos van valami telefonszám és cím. Írd meg nekik, hogy repülőjegyed van, egy embert szerintem még bele tudnak tenni az előző nap végére. De ez hogy jött ki, hogy pont akkor utazol? Ha nem sikerül átrakni, akkor nagy szerencse kell hozzá, hogy odaérj, hiszen legalább 12-kor, de inkább hamarabb el kell indulni, és a 10 órás érkezés azt jelenti a minimum 30 perc felkészülési időt beleszámítva, hogy legjobb esetben 11-kor végzel, de senki nem garantálja, hogy nincs csúszás. Ráadásul halál ideges leszel a repülőtérre való kiérés miatt.
2010. okt. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tehetem a repülést át. Csak ekkor tudok menni, ez nem rajtam áll. Megpróbálom akkor megkérdezni, hogy lehetne e előző nap :/
2010. okt. 2. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!