Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Várhatóan akik 2023 nyarán...

Várhatóan akik 2023 nyarán diplomáznak, ők is kapnak nyelvvizsga amnesztiát?

Figyelt kérdés

[link]


Az egyetemek folyamatosan adják ki a közleményeket,hogy azok, akik a keresztfélévesek, akik 2023 februárjában diplomáznak, nyelvvizsga nélkül megkapják a diplomájukat.

Viszont, mi van azokkal, akik nyáron fognak diplomázni?



Én MSC szakos vagyok, nekem van nyelvvizsgám (angol B2), viszont nem elég a diplomához, mivel b2 szakmait kérnek vagy C1-et.

Ha nem muszáj, most nem akarom magamat költségekbe verni, elve a nyelvtanárok nem olcsók, aztán a nyelvvizsga is kb 40 ezer.


Szerintem kicseszés lenne,hogy ha a nyáron diplomázókat diszkriminálnák, hiszen elvileg ugyanabban a rendszerben tanulunk még.

23 szeptemberétől indul az újfajta rendszer.


2022. dec. 29. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sajnos vonatkozik ránk is. Ami egyébként kicsit elkeserítő. Persze megértem, nem olcsó egy nyelvvizsga, támogathatná jobban az állam. Vagy lehetne záróvizsga után ingyem nyelvből is felelni.

A nyelvtudás viszont fontos.

2022. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most úgy van a szabály hogy mindenki megkapja a diplomát, bizonyos egyetemek pedig nyilatkoztak hogy akik most januárban végeznek, azok is megkapják. De szerintem a nyáron végzősökről majd csak valamikor tavasszal döntenek
2022. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kormány teljesen eltörölte a nyelvvizsga kötelezettséget a diplomáknál így bár külön nincs említve de az Msc. szakok esetében is tökmindegy ki mikor végzett. Ettől független az egyetemek saját hatáskörben eltérhetnek ettől de nem igazán kell tartani, sokkal nagyobb adminisztrációs teher nekik ha nem szórják a ki a diplomát, aki meg MSc-ig nem tud össze szedni egy középszintű nyelvtudást annak fölösleges volt az Msc-vel bajlódni.
2022. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!