Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jogász szakot érdemes...

Melyik jogász szakot érdemes választani? PPKE vagy ELTE?

Figyelt kérdés

Megoszlanak a vélemények, néha rivalizálást is olvastam a két egyetem között...

Nagy döntés előtt állok, ti a saját tapasztalataitok alapján melyik Budapesti jogi kart választanátok?

Kíváncsi lennék minden szempontra, esetleg indokokat is kérnék.

Köszönöm!



2022. dec. 10. 18:08
A kérdező szavazást indított:
Pázmány jog
Elte jog
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem mindegy.

PPKE -n van pár kötelező egyházi tárgy, engem az taszítana, de egyébként szerintem tökmindegy.


A döntő nem ez lesz az álláskeresésnél, hanem mit tudsz egyetem mellett még felmutatni.

2022. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát szinte lényegtelen, hol végzek csak versenyeredmények,közéleti aktivitás legyen az egyetem mellett? :)
2022. dec. 10. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Meg nyelvtudás, angol felső és szakmai, meg német szerintem legalább középfokon, plusz talán még egy harmadik sem árt.

Tudományos tevékenység,

Szakmai gyakorlat, legalább 1 év, akárhol, de inkább komolyabb szervezetek (bíróságok, ügyészség), ügyvédi iroda.

ERASMUS (ez kb. kötelező).

TDK, OTDK stb.

Meg ami még jön.


Ekkor szerintem jó eséllyel jó helyre tudsz pályázni, pl. nemzetközi ügyvédi irodához, ahol nagyon kevés pénzért dolgozhatsz napi 16 órát. :D

2022. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Az egyetem tökmindegy. Egyéni képességeid, lehetőségeid, ismerettséged a lényeg.
2022. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
A kapcsolat a döntő, meg a képességek. Persze, rivalizálás megy, de szerintem ez gyerekes dolog volt mindig is. Én az Eltét választottam, de utólag a Pázmányt választottam volna, mert sokkal emberibb a közeg, hozzáállás. Eltéről kibukott ismerőseim legalábbis legnagyobb különbségnek ezt hozták fel a két egyetem között. Ami még fontos, hogy a Pázmányon elég erőteljes a büntetőjog oktatása, számonkérése, míg az Eltén a polgári jog hasonlóan erőteljesen nyomva. Nyilván, az ember még nem tudja, hogy mivel akar foglalkozni felvételi előtt, de ez esetleg nem elhanyagolandó szempont.
2022. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Én ELTE-re jártam, akkor mindig azt hallottuk, hogy amiket a munkáltatók szívesen fogadnak:

- ELTE

- Pázmány

- Miskolc (igen, nagyon feljött az is a saját kis tárgyalótermével és gyakorlati oktatásával)

- Szeged.


Ezeket mondták a legjobbnak.


A legrosszabbnak egyértelműen a Károlit.


Lehet, hogy azóta változott a helyzet; én a 2000-es évek elején jártam, akkor így volt köztudottan. A Pázmánnyal különösebb baja senkinek nem volt, nagyrészt a tanárok is ugyanazok, mint az ELTÉn. ELTÉ-re viszont nehezebb volt bekerülni (több pont kellett akkor, most ezt sem tudom, igaz-e még), illetve az ismert különbség az volt, hogy az ELTÉn keményebb a vizsgaidőszak, a Pázmányon viszont több a számonkérés év közben.


A munkakeresésnél, ha Pázmányos volt ELTÉs voltál, az tök mindegy volt, de volt olyan hely, ahol kikötötték, hogy e kettő közül keresnek, tehát pl. Károlis nem is jelentkezhetett az állásra. (Még egyszer mondom: AKKOR így volt, ezt magam tapasztaltam az akkori álláshirdetésekből.)


Ami még számított az az eredmény (cum laude és summa cum laude már nem számított, ált. úgy szólt a kiírás, hogy "legalább cum laude minősítéssel"), az Erasmus volt, ahol számított, de nem mindenhol, ugyanígy a versenyeredmények. Inkább a fontos az egyetem alatt szerzett gyakorlat volt.

2022. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, még az is igaz, amit az előttem lévő írt: ELTÉn erősebb a polgári vonal, míg Pázmányon állítólag a büntetőt veszik komolyabban.

De nincs összehasonlítási alapom, én csak az ELTÉ-re jártam, és ami tény, hogy valóban polgáris lettem. :)

2022. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csoportosan mentek át a Pázmányra a második-harmadik félévben a többedik sikertelen vizsga után.

Fordított irányról nem hallottam (de persze attól még lehetett).

2022. dec. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%
mindegy hol végzel, borzalmasan rosszul fizetnek a jogászoknak a munkaerőpiacon
2023. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%

#9

Magyar munkaerőpiacon csak az infósokat fizetik meg, vállalkozni kell.

2023. jan. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!