Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők tapasztalatára...

Érettségizők tapasztalatára vagyok kíváncsi. Van e Pár kéredésem. 1. Mennyire fontos hogy első kettő évében jó tanuló legyen az emberek hogy majd 4-5 érettségit tegyen? 2. Tényleg könnyű az érettségi? Stb.

Figyelt kérdés

3. Kb mennyi az esélye hogy olyan jó érettségit teszek hogy bejuthadsak egy jó egyetemre pl BME vagy a Pannon?

4. Érdemes ráizgulni az érettségire?

5. Viszonylag könnyen meg lesz a 4-5 érettségi?

6. Milyen esélyeim vannak a 4-5 érettségire ha fent írt modon lesznek a jegyeim? (Az én kis sztorim annyi hogy első évben tuti hogy 3 leszek 10.-ben 3-4 és attól feljebb remélem erős 4-es.)



2022. dec. 6. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez saját készségektől is függ. Nem mondanám nagyon nehéznek az érettségit, nem érdemes ráizgulni, de azért kell gyakorolni rá.


Írásbelin a józan ész, logika nagyobb előny, szóbelin viszont tudni kell az anyagot (de általában azért ott kiszedik belőled amit tudsz). Ha az egyik nem megy, a másik tudja ellensúlyozni. Matek típusfeladatokból áll, de egymásra épül az anyag szóval érdemes figyelni, mert hiányosságokkal nehéz teljesíteni.


A magyar szövegértés, gyakorlati szöveg, meg műelemzés. Ehhez se kell "tudni" sok mindent. Ha normális a tanár és megmondja mire figyelj, meg milyen szempontok fontosak a műelemzésnél akkor ezt is be tudod gyakorolni rendesen.


A törinek a fele esszé, meg a teszthez is kell tudni az anyagot, de annyi információ meg forrás van belepakolva, hogy ha odafigyeltél órán meg a dolgozatokat 3-as 4-es szintre tudod, akkor visszajön a tudás.


Nagy eséllyel be fogsz jutni oda ahova akarsz. Mire odaérsz tudni fogod hogy nagyjából mit akarsz, és úgyis az alapján fogsz tanulni. Ha pl pszichológiára szeretnél menni, ott a négyes se nagyon elég, ha az a cél muszáj leszel beleadni mindent. A legtöbb viszont ilyen 300 valamennyi körül mozog. Azok teljesíthetőek.

2022. dec. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem annyira a jegyek számítanak akkor, inkább az, hogy jól megtanuld az alapokat, megszokd, mennyit kell tanulni, jó jegyzeteket írj... Ezek jelentősen meg fogják könnyíteni később az érettségi felkészülést.

2. Annak, aki alapvetően viszonylag jó tanuló és nagyjából rendszeresen készül 4 éven keresztül, annak igen, könnyű. Kell rá tanulni, de pl. egyetemistaként viszasírja az ember, mert utólag nézve tényleg egyszerű volt. Elvégre lényegében 12, de minimum 4 évig erre készülsz, minden anyagot megtanultál addigra legalább 2-3 alkalommal, plusz az érettségi előtt is átnézted jópárszor. Hatalmas meglepetések nem érhetnek, az biztos.

3. Ezt a kérdést nem tudom, hogy kéne megválaszolnunk. Nem ismerünk, nem tudjuk, milyen tanuló vagy, azt meg még te sem tudhatod, milyen jegyeid lesznek x év múlva. Arról nem is beszélve, hogy most fog változni a felvételi rendszer, amiről egyelőre senkinek nincs tapasztalata. Mindenesetre eddig nem volt nehéz bekerülni valamilyen egyetemre, legfeljebb az "álom" szakot volt nehéz néhányaknak elérni. Meg azért a BME meg a Pannon Egyetem sem ugyanaz a szint, legalábbis a ponthatárok tekintetében semmiképp.

4. Nem, de úgyis fogsz izgulni. Ez normális, tök természetes, mert egy nagy mérföldkő az érettségi. Egy kis vizsgadrukk még jót is tesz néhány embernek. De nem érdemes emiatt halálra aggódni magad, csak ezt meg hiába mondjuk, mert senki nem jókedvében izgul túlzott mértékben.

5. Ugyanaz, mint a hármas pont. Nem tudjuk, nem ismerünk téged. Én személy szerint egy kimondottan erős gimnáziumba jártam, 4 évig többé-kevésbé rendszeresen tanultam, már 9.-ben is jó jegyzeteket írtam, úgyhogy könnyen ment a felkészülés. Mindegyik érettségim kényelmesen ötös lett. Ezt nem dicsekvésként mondom, csak van ilyen is, meg olyan is, hogy valaki sokat tanul, de adott tárgy rosszul megy neki, vagy soha nem tanult meg jól tanulni, vagy rossz a tanára, és alig hoz össze hármas érettségiket. Nem tudhatjuk, neked mi egyszerű.

6. Megint csak azt tudom mondani, hogy bármi megtörténhet. Vannak, akik hármas tanulóként tök jó érettségiket írnak, mások meg kitűnő tanulóként a négyesért is küzdenek valami miatt. Nem tudjuk. Ha fontos számodra a továbbtanulás, akkor tanulj, alakíts ki egy rendszert magadnak, figyeld meg, milyen módszerekkel tudsz a leghatékonyabban tanulni. Ha valami kevésbé megy, de muszáj lesz belőle érettségizned, érdemes minél előbb külön tanárt keresni (ha anyagilag belefér), mert nem jó ötlet az érettségi előtt 3 hónappal kitalálni, hogy nem megy valami alap dolog pl. matekból. Most még felesleges, de 11. körül jó ötlet elkezdeni átnézni és megoldogatni az előző évek érettségi feladatsorait. Az olyan tárgyakból, amikből középszinten fogsz szóbelizni (pl. magyar, töri, nyelvek) célszerű figyelni a tanáraid kéréseit, szokásait, elvárásait, mert ők fognak szóbeliztetni is. Ha pl. a magyartanárnak mániája a költők születési és halálozási éveit kérdezni, akkor érdemes azokat alaposan megtanulni (oké, hülye példa, de remélem, érted, mire célzok). Aztán hajrá! :)

2022. dec. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent az, hogy évközben milyen tanuló vagy.


A magyar oktatás arra jó, hogy megtudd mennyire vagy kitartó és

mennyire tudsz monoton dolgokat csinálni. (Azaz, a tanulás)


Tavaly érettségiztem.


A 4 évben a legrosszabb átlagom 4.86 volt, és nem, nem azért, mert annyira okos lennék, hanem, mert szorgalmas voltam.


Az érettségim mégsem sikerült jól annyira. Sőt. Van 3 4 5-is belőle.

Bár igaz, hogy egyáltalán nem készültem sokat rá, sőt..


Összességében, ha végig kettes tanuló vagy a 4 évben, de az érettségi időszakra odateszed magad és tanulsz, akkor simán hozható egy 4 5 érettségi.

2022. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat. 🙂
2022. dec. 7. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!