Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez alapján el tudnám végezni...

Ez alapján el tudnám végezni a mérnökinfo bsc-t?

Figyelt kérdés

Matek: Első 2 osztályban emelt szinten tanultuk (ugyanaz a tanterv csak nehezebb feladatok, több bizonyítás), mivel nem vettem fel faktnak így 11-12-ben középszinten tanuljuk, tavaly 4,7 voltam, most (12.) 5,00 (100%-os dogák). Érdekel is matek, szerintem az integrál/analízis stb is megtanulható lenne számomra.


Info: Tavaly emelt faktra jártam, ahol word-excel-powerpoint-acesss és a kompozer lett megtanítva, de a tanár miatt leadtam és felvettem a közép faktot, ahol már a wordot-powerpointot és nagy örömömre a SeaMonkey-t is átvettük, viszont mivel közép érettségire készít fel így a programozás itt kimarad. (Emelt fakton C++ van ha jól tudom)


Angol: Emeltezni fogok, a nyelvekben elvileg hasznos ha tudok angolul


Mindenképpen a mérnökinfo-proginfo-gazdaságinfo közül szeretnék választani, viszont nem tudom hogy 0 programozási háttérrel kibírhatóak-e, valszeg a sorrendet a nyílt napok után döntöm el (SZTE a terv). Így hogy nem kötelező a matek/info emelt nekem is lehetőségem lesz bekerülni, kb 405 pontom lesz ami remélhetőleg elég


2022. dec. 4. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Remélem, ismered az internetet, ott gyakorlatilag mindenröl van tananyag, magyarázat, nem foghatod arra, hogy esetleg a tanár nem mondott el mindent.
2022. dec. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy el tudnád-e végezni, az elsősorban a képességeiden múlik, szóval erre nem lehet ismeretlenül válaszolni.


Matek és/vagy infó emelt nélkül is felvehetnek, de mindenképpen nézz utána az adott intézmények honlapján, hogy mit várnak el a felvételihez 2023-ban!


A matekot középszintről, a programozást nulláról tanítják, de nagyon gyors tempóban, úgyhogy érdemes előre készülnöd. Matekból ajánlott átnézni az emelt anyagot, és nagyon sokat nyersz azzal, ha bármilyen nyelven megtanulod a programozás alapjait. Lehet, hogy más nyelvet fogsz tanulni az egyetemen, de ha tisztában vagy az alapelemekkel (ciklusok, elágazások), az alapvető algoritmusokkal, akkor sokkal-sokkal könnyebb dolgod lesz.

2022. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!