Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizhetek olyan tantárgy...

Érettségizhetek olyan tantárgyból, amit nem tanultam gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Esti tanrendű gimnáziumba járok, 2023-ban fogok érettségizni. 5., választott tantárgyként német nyelvet szeretném választani, a 4., idegen nyelv (angol) mellett. Német nyelvtudásom máshonnan szereztem, tantárgyként sosem tanultam azt. Van lehetőség ilyen esetben németből érettségizni, és ha igen, van valami egyéb megkötés/feltétel?

Érdeklődtem az iskolánál, az oktatas.hu-n, de pontos választ egyik helyről sem sikerült szereznem. Valaki aki jártas ezügyben, tudna segíteni? Előre is köszönöm!



2022. dec. 3. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát külön le tudsz érettségizni belőle. Befizeted a díjat, jelentkezel a szimpatikus vizsgaidoszakra, levizsgazol és tanúsítványt kapsz róla.

Az oktatási hivatalnal kell intézni.

2022. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyi kormányhivatal Oktatási Osztályánál tudsz jelentkezni.

De ha van tanulói jogviszonyod akkor a sulidban kell ezt intézni,úgy tudom hogy ekkor nem kell menni a kormányhivatalba.. Legalábbis nekem ez volt anno.

2022. dec. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Különbözeti/osztályozó vizsgát kell tenned németből és akkor mehetsz. Nálam spanyolból volt ugyanez, nem tanultam gimnáziumban, de az volt a választott tárgyam. Úgy mehettem, hogy osztályozó vizsgát tettem belőle.
2022. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
OSZTÁLYOZÓ vizsga nélkül nem mehetsz érettségizni . ha van jogviszonyod.
2022. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!