Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem kéne átnevezni az informat...

Nem kéne átnevezni az informatika tantárgyat/érettségit irodai programok kezelésére? Szerinted is nevetségesek a mostani feladatok?

Figyelt kérdés

Bocs, ha már volt a téma, nem követem.

Nemrég felmerült, hogy valakinek emelt szintű érettségije van informatikából, akiről amúgy nem hallottam, hogy a téma különösebben érdekelné. Kíváncsiságból megnéztem a tavalyi tételeket, és döbbenten láttam, hogy itt gyakorlatilag alig van szó informatikáról, csak szövegszerkesztésről, prezentációkészítésről, táblázatkezelésről, és adatbáziskezelésről, ezeket pár hét, legfeljebb pár hónap alatt szerintem meg lehet tanulni a nulláról. Egyszerűen nevetségesnek találom, hogy ilyen feladatok megoldásáért emelt szintű informatikai érettségit adnak. Gondolom aki nem látta ezeket, és/vagy nem ért hozzá, rögtön informatikusnak, talán hackernek képzeli az illetőt... Jómagam kb. 15-20 éve tanultam ilyeneket különböző tanfolyamokon, tehát korlátozottak az ismereteim, de előtte rengeteg ilyen könyvet olvastam, és bár pl. az állam által fizetett szoftverüzemeltetői, sőt programozói tanfolyamokon is erős hangsúlyt kaptak az említett típusú szoftverek, sok más hasznos általános téma is szóba került, még Boole- és lineáris algebra is volt. Azt gondolnám, hogy egy emelt szintű érettségin azért nehezebbeket kérnek/kérdeznek.



2022. nov. 28. 10:57
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is nevetségesek
Nem értek egyet, ezek komoly kérdések
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, szerinted mit kellene tanulni?

A legtöbb embernek a munkájához ezek kellenek.

2022. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Felmenő rendszerben már át van nevezve: "Digitális kultúra".


Ahogy a történelem emelt érettségitől nem lesz valaki történész, az emelt matektól matematikus, úgy az emelt infótól sem informatikus. Az érettségi a középfokú általános műveltséget méri.

Ha valaki technikumban informatikai szakmát szerez, arra már mondhatjuk, hogy "informatikus" - még ha csak középszinten is.

2022. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem el kellene törölni az informatikát a jelenlegi formájában. Egyszerű algoritmusokat + programozni kellene tanítani, de akkor rendesen, egy külön programozás órán (de ehhez nincsenek meg a tárgyi feltételek szerintem), grafikát webszerkesztést stb. meg rajzórán. A jelenlegi bohóckodásnak semmi értelme.
2022. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én érettségiztem, akkor emelt szinten programozni is kellett valamennyit, most már nem kell?
2022. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az "office" programok közül szerintem a legtöbben egyikkel sem fognak találkozni, de ha mégis, az többnyire Excel, és akkor sem mindig kell számolni. Hogy mire lenne inkább szükség? Hogy ha számítógépet vásárol, értse az adatait, esetleg legyenek róla elképzelései, hogy mire van szüksége, mire nincs, hogy amikor a gépet használja, legyen képes többre annál, hogy rákattint a Chrome ikonjára, legyen fogalma arról, mi történik a háttérben, ilyesmi. Mert hogy otthon nem fog találkozni a fentiekkel, az szinte biztos.
2022. nov. 28. 11:42
 6/10 A kérdező kommentje:
...legyen némi fogalma pl. az informatikai biztonságról, hogy ne húzzák csőbe, ne legyen "vírusos" a gépe, stb. Ilyenek legyenek az emelt szintű érettségin, nem olyanok, hogy csináljon egy prezentációt, vagy egy dokumentumot, amelyik így és így néz ki.
2022. nov. 28. 11:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy ezeket tanítják. Az iparon kívül egy számítógépet elsősorban arra használunk, amire az irodai programcsomagok valók. Az átlagembernek pont arra lesz szüksége, hgoy ezeket használni tudja, nem arra, hogy újakat írjon. A jelenlegi oktatás a gyakorlatból, a hétköznapi életből indul ki, és ez helyénvaló.

Valóban be lehetne vezetni a programozás és technikai ismeretek oktatását, de nem az irodai programcsomagok helyett, hanem mellette, külön tárgyként például.

2022. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most is kell programozni emelt szinten, de a kérdezőt ez nem érdekli, mert ő nem utánajárni akar, csak kifejezni a indulatait. Nem ér meg sok szót, láthatóan nem tudja, mire való az érettségi.
2022. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Kíváncsiságból megnéztem a tavalyi tételeket" - de igazad van, a 4.-et nem olvastam át. Ettől függetlenül sem gondolom, hogy a többi feladat a mindennapi életben hasznosabb lenne, mint amiket említettem helyettük. Lehet oktatni és számonkérni ilyesmit, csak szerintem nem ilyen szinten.

[link]

2022. nov. 28. 17:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Emelt érettségin programozni is kell. Az alap, akarom mondani középszintű minden tárgyból hasonló színvonalú, kedves kérdező.
2022. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!