Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen Győrbe egyetemre...

Milyen Győrbe egyetemre járni, milyen a város és az egyetem?

Figyelt kérdés
2022. nov. 26. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Budapest után sztem a legtöbb jó lehetőség itt van videken, erős a város ipara. Mellette azert w termeszet is kozel van, a vizek városának is hívják. Sztem jó hely.
2022. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Győrbe járok. Maga az egyetem szerintem nagyon jó. Az oktatás, a közösség, a hely. Jó helyen fekszik, szerintem Révfalu az egyik legjobb környék a városban. Az egyetem környéke tele van jó hellyel ahova el tudsz menni barátokat szerezni ismerkedni tanulás mellett (Üveges, Lapos, Bridge, Fecske presszó), minden heten vannak bulik is. A gólyatábor nekünk nagyon jól meg volt szervezve. 1 tesco és egy spar is van az egyetem mellett ha épp szükséged van valamire. Az egyetem területén van otp automata is. Koleszok közül nem ismerem az összeset, de ami ott van a rögtön a campuson a Hegedűs Gyula kollégium és a multifunkciós, közelségük miatt, ezek a legjobbak, illetve a famulus kollégium ami bár nem ott van, de helyijáratos busszal nagyon gyorsan ott vagy.

Előnye a városnak, hogy bár területileg nem hatalmas, de rengeteg jó/hasznos hely van, viszonylag zsúfoltan így akár gyalog is ott vagy bárhol negyed óra/20 perc alatt. Ahhoz hogy eljuss központi helyekre (Dunakapu tér, Baross út, Széchenyi tér [van itt bőven üzlet/étterem/kocsma/színház, különféle boltok, amiket fel lehet fedezni, illetve ezeken a helyeken folyik ilyenkor a karácsonyi vásár is]). 2 pláza is van: a Győr Pláza (ha esetleg moziba szeretnél menni azt itt találod) és az Árkád.

Beülős/kocsmázós helyek közül még a Vendelin presszót tudom ajanlani a Szent István út mentén, ha esetleg darts-ozni/billiárdozni tamad kedved a barátaiddal. Ehhez köz, a vele szemben lévő gimánzium (Révai) túloldalán találod a város vasútállomását, az aluljárón keresztül pedig el tudsz jutni az autobusz-állomásig.

(Van 1-2 hely amit hacsak nem akarsz balhés emberekkel találkozni, nem ajánlok. Ilyen Szigeten a Kossuth utca és a Köztelek utca, illetve Adyvárosban a Bán Aladár utca és a Kodály Zoltán utca, ahonnan még hallottam érdekes történeteket.)

Vannak jó parkok/terek is ha úgy tartja kedved, hogy csak nyugiban leülhess valakivel egy padra ha jó az idő. (Pl Honvéd liget, Bisinger park, Eötvös Park, Kalóczy-Tér)

A Széchenyi-tér környékén is van pár jó hely ahova el lehet látogatni. A Baross úton lévő mecdonalds mellett van a színház, ha esetleg szeretsz színházba járni.

Az egyetemnél lévő "Universitas Papír-és jegyzetbolt"-ban több tankönyvet is be tudsz szerezni amire majd szükséged lehet.


Szerintem nem fogod megbánni ha Győrbe jössz. Gyorsan kiismered majd a várost és szeretni fogod.

2022. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szép, rendezett, tiszta város.
2022. nov. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!