Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárokhoz szólnék. Hogyan...

Tanárokhoz szólnék. Hogyan hagyjátok ezt? Vagy nem veszitek észre?

Figyelt kérdés

Tiktokon szinte minden 5. élő közvetítés tanóráról van, diákok válaszolgatnak a követőiknek, liveoznak.

Már az is fura, hogy miközben a tanár beszél nincsen csend. Mindenki szövegel.

Nem hiszem el, hogy nem veszik észre, hogy videóznak.


10 éve meg sem szólalhattunk órán, ha nem kérdeztek. A telefont elvették.


Azt értem, hogy a diákok mindent is lesz.rnak, de hogy hagyjátok ezt?

Tényleg nem látjátok?



2022. okt. 24. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Az én óráimon nincs ilyen. A telefonokat reggel összeszedik, a szülőknek meg nyilatkozniuk kell, ki hoz és ki nem.
2022. okt. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó, hogy van kivétel.

De hogyan fordulhat ez elő?

2022. okt. 24. 08:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk tilos telefont az osztályterembe vinni. A folyosón a szekrénynél lehet mobilozni szünetben.
2022. okt. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A haverom a nyolcadik kerületben angoltanár. Nekik nincs joguk elvenni a telefont a c-s diákoktól. Így eltűrik a telefonozást.
2022. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Tiktokon szinte minden 5. élő közvetítés tanóráról van"

. Ez KSH adat?


"10 éve meg sem szólalhattunk órán, ha nem kérdeztek. A telefont elvették."

. Ja, persze... én nem így emlékszem.

2022. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 gimiben elvették a telefonomat. Meg se mukkantunk órán.
2022. okt. 24. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nálatok elvették, és nem beszélgettek órán, de sajnos ahová én jártam, ott még nem vették el (igaz, még nem volt okostelefon), viszont beszélgettek órán, és ahol tanítottam, ott egy-két tanár önkényesen begyűjtötte a telefonokat, bár a jogi felhatalmazás kétséges, viszont beszélgetés mindenhol van órán.

Gondolom, elitiskolákban meg félkatonai katolikus gimnáziumokban rend és fegyelem az úr, de a többség nem ilyen.

2022. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem csak iskola, de tanárfüggő is. Én még az okos mobiltelefonok előtt jártam gimibe, ott is volt olyan tanár, ahol beszarni lehetett max. és olyan is, akinek az órájából semmit sem lehetett hallani, mert képtelen volt rendet tartani. A diákok is biztosan mások azóta, de hiszem, hogy a jó tanárok tudnak ma is csendet és rendet tartani. Amúgy pedig az az adott személyről mondd el sokat, hogy ha valaki órán tiktokozik, számomra ez annyit jelent, mintha nagy táblára kiírná a nyakába, hogy hülye vagyok és az is akarok maradni. Szánalmas.
2022. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
teljesen felhígult ez a "szakma" is már ők se törődnek senkivel semmivel.
2022. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es: ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy ilyen szinten általánosítasz? Ennyire nem lehetsz primitív.
2022. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!