Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet csinálni abban az...

Mit lehet csinálni abban az esetben, ha a gyerek versenyszerűen sportol, bevitte az egyesület által kiállított igazolást, de az új tanárnak nem elég?

Figyelt kérdés
Szeretne még valami más papírt is, az egyesület meg ezt állítja ki, eddig és mástól se hallottam, hogy problémáztak volna rajta.
2022. okt. 6. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésem rögtön az lenne, hogy milyen céllal adtátok oda a tanárnak ezt az igazolást? Mit szertnétek, felmentést valami alól?


Mindenesetre mázli, hogy bármi is a célotok ezzel, az eljárásrendről nem a tanár dönt, hanem törvény szabályozza. Magyarul kell küldeni a tanárnak egy emailt amiben leírod neki (természetesen nagyon aranyosan, normális hangnemben, szépen kérve, nem pedig követelve) hogy a 2011. évi nemzeti köznevelési törvényben rögzített eljárásrend szerint amennyiben a diák sportolói tevékenység miatt kér felmentést (akár a tankötelezettség, akár a munkarend alól) akkor a kérelméhez semmi mást nem kell csatolnia, csak a sportegyesület által kiállított igazolást. Mondjuk ha maga a kérelem hiányzik, és ezt kéri a tanár, az teljesen jogos.


Ha nem sikerül, akkor az egész beszélgetést továbbítani kell az igazgatónak és megkérni hogy segítsen, majd ő elrendezi.

2022. okt. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igaz, az kimaradt, hogy a heti 2 tesi óra alóli felmentést szerettünk volna kérvényezni, kitöltöttem a kérvényt, amit kaptunk az iskolától és csatoltuk mellé az igazolást, amit az egyesület adott, a tesi tanárnak kellett leadni, osztályfőnök nem foglalkozik vele.
2022. okt. 6. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igazolásból ki kell derülni, hogy a gyerek leigazolt sportoló. Plusz kérelmet is kell írni formanyomtatványon.
2022. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni milyen más papírt szeretne még.

Senki nem gondolatolvasó. Mondja meg konkrétan mi kell.

2022. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az egyesületnél se értették mit akar még. Mondtam a gyereknek kérdezzen rá újra és pontosan írja fel.
2022. okt. 7. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem versenykönyvem van, azt szoktam bemutatni. Eddig mindig mindenhova elég volt.

Más sportban nem tudom van-e.

2022. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!