Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A makroökonómia és a gazdjog...

A makroökonómia és a gazdjog olyan tantárgyak, amiket elég, ha a vizsgaidőszakban tanulok(Corvinus)?

Figyelt kérdés
Vannak olyan tárgyaim, amik nagyon nehezek számomra, és sok időt kell rájuk fordítanom. Könnyebb lenne, ha nem kéne még ezekkel is pluszban foglalkoznom. Meg lehet oldani úgy, hogy csak vizsgaidőszakban tanulok erre a kettőre?

2022. szept. 18. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A Corvinusnál gyengébb egyetemen végeztem, és így is nagyon kemény volt a makró. A gazdasági jog nem nagy was ist das, egy-két nap alatt átmenőre meg lehet tanulni, három-négy alatt jelesre is. A makróra viszont odafigyelnék a helyedben.


Nyilván a képességeidtől és a céljaidtól is függ a dolog. Ha nagyon gyors felfogású, nagy kapacitással rendelkező ember vagy, esetleg csak kettesre gyúrsz, akkor nem lesz gond. Minden más esetben érdemes azért év közben is tanulgatni ezt a tantárgyat.

2022. szept. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el...

Lehet, hogy teljesíted a makrot lébecolva, de hogy a későbbiekben meg fogja bosszulni magát, az nagyon valószínű...


Tudom, menő dolog bulizni és effélék - de ne feledd, egyetemen azért vagy, hogy tanulással építsd a saját jövőd...

2022. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Makrot én se engedném el, azt érdemes inkább rendszeresen tanulni, gyakorolni, próbálni megérteni. Nagyon sok minden épül rá a közgazdasági gondolkozásban. Gazdasági jog jóval lájtosabb volt nálunk, az akár rá is érhet vizsgaidőszakban (nem BCE-s voltam mondjuk).
2022. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Én a makroökonómiát azért megpróbálnám tanulni szorgalmi időszakban is, nem hagynám a vizsgaidőszakra. Én ugyan nem Corvinusra járok és még így is, megszenvedtem vele, nagyon nehezen ment nekem. Szerencsére átmentem belőle elsőnek, de szó szerint, a vizsga után hetekig rémálmaim voltak a makroökonómiával kapcsolatban. :D Én a makroökonómiánál ott rontottam el, hogy az első hetekben ignoráltam kb., aztán pedig már egyre nagyobb és nagyobb volt a lemaradás, egyre nehezebb volt megérteni. Ha visszamehetnék az időbe, akkor nem hagytam volna, hogy lemaradjak, mert sokat megszenvedtem vele.
2022. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Makrora mindenképpen tanulj folyamatosan!!
2022. szept. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!