Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. osztályban tényleg kötelező...

9. osztályban tényleg kötelező az úszás? Hogy oldhatnám meg, hogy be kelljen úszom??

Figyelt kérdés
Szóval nagyon nem szeretek úszni. Utálom a vizet. A legrosszabb, hogy még béna is vagyok. Kinos uszocuccban lenni. Ha pont megjön, akkor mindenki tudja. Nem mellesleg van egy pedo tesitanarom, és persze fiú osztálytársaim, akik előtt nem szívesen mászkálnék fürdőruhában. Mit tegyek? Hogy oldjam meg hogy ne kelljen úszom?? Köszönöm<33

2022. szept. 16. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező az úszás.


Ha olyan iskolába jársz, ahol mégis az, biztosan meg lehet oldani, hogy ne kelljen járnod, ehhez az osztályfőnökkel és az igazgatóval kell beszélnie a szüleidnek.

2022. szept. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Persze.. pedo minden tanár akit nem kedvelsz...


Esti mese.

2022. szept. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem minden tanár. Csak a tesi…
2022. szept. 16. 23:16
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező! Ezt remélem az iskolában nem terjeszted, mert ha hamisan megvádolsz valakit, büntetőügy lesz a vége.

Menjél csak úszni, az életben sok nemszeretem dolog lesz, amit meg kell tenni,

2022. szept. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az iskolában több évben is volt kötelező úszás, de valahogy én minden évben elkaptam valami fertőzést vagy mit a víztől, szóval én minden egyes alkalommal fel voltam mentve, amit én amúgy sajnáltam is, de na, ez van. :D De ha csak nem vagy olyan szerencsétlen, mint én, akkor nem igazán tudom, hogy lenne bármilyen opció. Nyilván ha nincs ott a felszerelésed 1-2 alkalommal, az még úgy kijátszható, de minden egyes alkalommal? Max. ha valahogy tudsz szerezni valamilyen felmentést, mert most nem tudom, hogy egész tanévben kötelező lesz-e az úszás, de ha igen, akkor azt máshogy nem nagyon lehet kijátszani. Persze megpróbálhatsz az igazgatóval is beszélni, de na, nyomós indok kell, anélkül úgy se mentenek fel.
2022. szept. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak második félévtől.
2022. szept. 17. 01:51
 7/13 A kérdező kommentje:
Remelem nem lesz fűtés az uszodakban, így bezárnak és nem kell menni
2022. szept. 17. 02:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok uszodát bezártak, úgyhogy ebben nyugodtan reménykedhetsz.
2022. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nagyon nem szeretek úszni. Utálom a vizet.


Nem kifogás. A fóbiák kezelésére az a leggyakrabban használt módszer, hogy szembesítenek a félelmeiddel.


A legrosszabb, hogy még béna is vagyok.


Közepest kapsz úszásra, na bumm, és akkor mi van? Ha sosincs veled a cuccod, akkor meg egyest. Tesiből bukni még nagyobb ciki.


Kinos uszocuccban lenni. Ha pont megjön, akkor mindenki tudja. Nem mellesleg van egy pedo tesitanarom, és persze fiú osztálytársaim, akik előtt nem szívesen mászkálnék fürdőruhában.


Mindezekre a megoldás az iskolaváltás lehet, ahol lányosztály van, és akkor nem kell fiúk előtt fürdőruhában lenned, és az összes osztálytársad menstruál. Egy másik megoldás lehet, hogy szégyenlősségre hivatkozva felmentést kérsz az orvostól.

2022. szept. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a testnevelés 9. osztályban kötelező tárgy, és ha az iskola a testnevelés egy részét az uszodában oldja meg, akkor senki miatt nem fognak külön testnevelés órát tartani az úszni nem szeretőknek. Én például utáltam a szertornát, de nem volt kibúvó: ha tornaórán az volt végig kellett csinálni. Az egyetlen esélyed az, ha orvossal felmenteted magad testnevelésből.
2022. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!