Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatásban a képzési idő...

Felsőoktatásban a képzési idő mikortól számít elbocsátás szempontjából, ha történt újra jelentkezés a képzésre?

Figyelt kérdés
újra jelentkezés során képzési időt beleszámítják az előző képzésről a támogatott félévek tekintetében, a képzés lehetséges maximális hosszánál is?

2022. szept. 15. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, összeadódnak a félévek ugyanazon képzés tekintetében-
2022. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a TVSZ így ír erről:,,..a végbizonyítványt a – szakon folytatott – tanulmányok megkezdésétől számított, a képzési és kimeneti követelményekben megadott képzési idő kétszeresének letelte előtt nem szerzi meg "

Ha újrajelentkeztem az már más képzés gondolom, a szak és az egyetem ugyan az.

A támogatási időről így ír:,,..Az adott szak támogatási idejébe az azonos szakon

korábban igénybe vett támogatási időt be kell számítani"

De ha beleszámolják az azonos szakon korábban igénybe vett képzési időt az oklevél megszerzéséig, és mivel ez felsőoktatási törvény, s nem egyetemre specializálódik, akkor azt jelenti, ha vki a tanulmányi követelményt nem tudta teljesíteni (amirol beszelunk), akkor soha nem tanulhatja meg felsooktatásban az adott szakmat? (ha elbocsátás után ujrajelentkezek, vagy másik egyetemre az adott szakra, ugyan itt kötnek ki hipotetikusan leirva)

2022. szept. 15. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi nem világos. Elkezdesz egy képzést, ami mondjuk 6 féléves. Neked erre a törvény 9 félév támogatást engedélyez. A diplomát megszerezheted egy képzésben, de ha félbehagyod és másik egyetemen folytatod, akkor is összesen 9 félév támogatott képzésed lehet ugyanazon szak esetén.Ezután önköltségesen lehet tovább tanulni.
2022. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
vilagos mit irtal de nem ezt kerdeztem :/ hanem a tvsz azt mondja h oklevelszerzesre 2xkepzesi ido hatart ad, es ha nem teljesiti a hallgato elbocsatasra kerul es akkor onkoltsegesen sem folytathatja a tanulmanyt ellenben azzal amit irsz. ( nem relevans h onkoltseges e avagy allami, azt csak peldanak hoztam fel, hogy ott mind1 volt h az illeto ujra jelentkezett vagy nem) a kerdesem az lenne h elozo kepzesem ugyanezen szakan toltott ido beleszamolodik e a tanulmanyi feltetel szabta kepzesi idobe a jelenlegi kepzesemen?
2022. szept. 15. 20:45
 5/6 A kérdező kommentje:
reszben ekvivalens a kerdesem azzal hogy barmeddig lehet e egyetemistanak lenni ugyanazon szakon ugyanazon az egyetemen. nyilvan ez elmeleti kerdes , de ugyan az a valasz arra is h vkinek esetleg 2-3 felevvel esik tul a (kepzesi ido x2)-n es ezmiatt az ujrajelentkezes orvosolja e a problemajat
2022. szept. 15. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a képzési idő kétszerese alatt nem szerzett diplomát, akkor elbocsátják a tvsz szerint, tehát megszünik a jogviszonya.

Új felvétellel kezdhet tanulmányokat ugyanazon szakon, az nem tilos. De nem kezdhet támogatott képzést.

2022. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!