Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE - marketing mesterképzés...

BGE - marketing mesterképzés , valaki tud róla véleményt mondani? Hogy milyen volt ? Tanárok ? Levelezőn gondolkodtam.

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:
54%

Én ugyan alapképzésre jártam ide, de nagyjából hasonló lehet. Túl nagy gyakorlati képzést ne várj egyik ilyentől se (a Corvinustól se). Ezek a képzések arra szolgálnak, hogy az alap szemléletmódot átadják. A mi alapképzésünk értelmesebb részét is össze lehetett volna sűríteni 2 évben. Amire jó egy ilyen képzés:


- elmondhatod magadról, hogy képzett (diplomás) szakember vagy, nem csak egy önjelölt kókler (konkrét tudástól teljesen függetlenül, de van egy ilyen előítélet ebben a szakmában)


- megtanulod a szaknyelvet olyan szinten, hogy ennek tudálékosan nyomatékot is tudsz adni bedobva pár gumicsontot


- instant lesajnálhatsz mindenkit, aki “nem szakmabeli” (ez főleg a médiában működik, de azért cégeknél is alkalmazhatod, főleg ha az illető személy ott sincs)


- könnyebben behívnak marketinges állásinterjúkra (konkrétan 100%-kal könnyebben, szakirányú diploma nélkül be se hívnak, akkora túljelentkezés van)


- megismerhetsz pár embert, akik úgyse fognak segíteni, ha bajba kerülsz – ez utóbbi max executive MBA-n működik, de egy átlag mesterképzésen nem szokott segíteni senki


Összességében hasznos és jó papír ez, az oktatás annyira nem rossz, én 20 év után is erre a végzettségemre hivatkozom, ha tekintélyből kell érvelni (ami azért elő szokott fordulni). Menj bátran, HA nem kermark az alapszakod. Ha kermark az alapszakod, akkor messziről kerüld el, felesleges.

2022. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!