Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan ered és mi az értelme...

Honnan ered és mi az értelme annak a poénnak, hogy "piacra mentem, de véletlenül elvégeztem a corvinust"?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, nem értem. Rosszak a képzéseik? Kevés a követelmény? Esetleg valamelyik könnyű szak miatt mondják?

2022. szept. 7. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A BME-sek szoktak ezzel viccelődni a gyenge/könnyű gazdasági szakok miatt. “Közgáz tanfolyam” stb. (Utána általában a Corvinusosok szoktak a BME-sek főnökeik lenni, úgyhogy ez az ellentét tovább folytatódik. :D)


De ez nem vonatkozik a “komoly” kvantitatív szakokra például GPME, AK.


Olyan ez, mint a bölcsészkar vs. Meki viccelődés.

2022. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A legtöbb gazdasági szakot (kiváltképp az üzleti alapszakokat) nagyságrendekkel könnyebb a legtöbb ember számára elvégezni, mint egy átlag műszaki alapszakot. Tapasztalatból beszélek, mindkettőt láttam, köszönőviszonyban nem volt a kettő egymással. Teszem hozzá, ez eléggé emberfüggő, láttam olyat is, hogy egy mérnökhallgató egy közgázos tárgy miatt csúszott egy évet, mert képtelen volt megérteni a logikáját, de nyilván nem ez volt a gyakoribb.

Egyébként azon túl, hogy megy a virtuális farokméregetés, semmi értelme, értelmes emberek ezzel nem foglalkoznak. Az embert nem a papírja, hanem a munkája minősíti. Ahogy létezik jó és rossz mérnök, ugyanúgy van jó és rossz közgazdász is. Egy jó szakember pedig bármit is végezzen, keresett lesz.

2022. szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem arra utal, hogy olyan hosszú volt a sor?
2022. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinust régóta homokozónak titulálják jellemzően a BME-sek.
2022. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Az orvosi egyetemeken is előszeretettel poénkodnak, hogy "itt azért nincs őszi szünet, nehogy véletlenül elvégezzünk egy gazdasági főiskolát".
2022. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem zörög a haraszt.......


Bár azt is tegyük hozzá, hogy láttunk már olyan okostojást, aki ezzel poénokodott, miközben egy szakmunkásképzőt is csak nyögvenyelősen bírt elvégezni.

2022. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
BME GPK ra járok. Nevetségesen könnyű egy BCE GTK képzés. Büféegyetem.
2022. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!