Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak...nem tudom,...

Mit csináljak...nem tudom, mit szeretnék az élettől?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Tavaly hagytam ott az egyetemet, mert nem tetszett a szakom és egy kín volt a tanulás. Most az idén jelentkeztem egy szakmára, de egy nap alatt olyanokról volt szó, hogy egy mukkot sem értettem és nem is tetszik.

Tudom, hogy mit szeretnék csinálni, de Magyarországon olyan szak az egyetemen direktben nincs. Azonban külföldön találtam egyet, ami 3 éves és nekem tetsző képesítést ad. Angol és magyar irodalom szak. El lehet helyezkedni vele. Felvennének a tanulmányi eredményeim alapján, de két szakot kell összekombinàlni, s míg az egyiken van hely (a magyaron), addig a másikon nincs. Várnom kell egy évet, mert annyira nem beszélem jól az adott ország nyelvét, hogy más szakot válasszak a magyar mellé, ami még szabad.

Mit kezdjek magammal? Fejezzem be addig ezt az okj-t? (1 éves) Vagy hagyjam a francba és mellette inkább angolozzak, hogy készüljek az egyetemre?


2022. szept. 2. 13:25
 1/10 A kérdező kommentje:
*hagyjam a francba és dolgozzak+amellett készüljek az egyetemre
2022. szept. 2. 13:27
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem szeretsz arra ne fecsérelj időt. Ha kiiratkozol az okj tandíj időarányosan visszajár, minél előbb megteszed annál kevesebbet buksz. Ha pedig egyetemi képzés, annál kevesebb állami félév megy a pocsékba, vagy kell kifizetni. Most lesz a keresztféléves eljárás, ha indul a kinézett képzés benne érdemes megpróbálni, így februárban már kezdhetnéd is és nem megy kárba még fél év.
2022. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne lehetne itthon angol és magyar irodalmat tanulni? Mitől olyan különleges ez a képzés?


Egyébként az nem derült ki, milyen pozícióban helyezkednél el. Erről biztosak a terveid?

2022. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Direkt ilyen szak nincs. Megnéztem. Mellesleg nekem se magyar, se angol emeltem nincs, annak ellenére, hogy beszélek angolul B2 szinten. ( Anglisztikára is mennek sokan B2 szinttel ) Ott kint nincs emelt érettségi, csak a tanulmányi átlagot nézik.


Semmi tervem sincs az elhelyezkedésemet illetően. Ahova felvesznek...

2022. szept. 2. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem angolozz, csinald meg a felsofoku nyelvvizsgat belole es az emelt szintu erettsegit. Plusz szet nezhetnel a felvi es az okj-s kepzesek kozott.
2022. szept. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Felsőfokú jó ötlet, de emelt érettségi nem tudom minek, amikor nem követelmény ott, ahova megyek.

Hát az okj-val meg az a gond, hogy már mind elindultak az iskolarendszerű, ingyenes képzések.

2022. szept. 2. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ahova meg be lehet csatlakozni, mert van hely. Ha mas megoldas nincs, beszelj az igazgatoval! Jartam volt esti okj kepzesre es volt 2 osztalytarsam, aki kesobb jott az osztalyba.
2022. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem szeretnélek bántani, de nekem nagyon az jön le, hogy ez a külföldi szak sem lesz jolly joker.

Angolt B2 szinten beszélsz, ez mondjuk még belefér. Ugyanakkor olyan országba mennél, aminek nem beszéled a nyelvét - ez mindenképpen nehézség. Hozzájönnek a megélhetési, lakhatási költségek, amik nyilván magasabbak, mint itthon. Emellett konkrét ötleted nincs, mire jó ez a szak, és sajnos azt kell mondjam, hogy nem kapkodnak az irodalom szakos bölcsészek után, legyenek bármilyen nyelven is mesterei a területnek. Ez alapján, hacsak nem vagy tényleg nagyon elhivatott és viszed doktoriig a dolgot, kb ugyanott leszel a diplomáddal, mintha most elvégeznél egy - hasamra ütök - titkárnői tanfolyamot. Egész egyszerűen azért, mert erre a specifikus irodalmi tudásra igen kevés helyen van szükség, kb csak a legjobbak / legjobb kapcsolatokkal rendelkezők tudnak elhelyezkedni vele a területükön.

Egyébként 1 nap után nem adnám fel az OKJ-t, gondolom a nyár is hosszú volt, kizökkentél a tanulásból, elsőre furcsa az egész. Ha 1-2 hónap után még mindig nem tetszik, akkor persze, hagyd ott inkább, feleslegesen ne menj be. Érdemes lenne picit dolgoznod, akár külföldön önkénteskedni, hogy lásd, milyen irányba indulnál el. Közben tudsz mindenféle témában cikkeket olvasni, híreket követni, hogy megnézd, mi kelti fel az érdeklődésed.

2022. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-hatalmasat tévedsz.

Abban az országban nagyon jó fieztésért tudnék elhelyezkedni, az adott ország magyar kisebbsége által. Én is odatartozok, az állampolgárságom is megvan, csak sajnos kicsi voltam, amikor Magyarországra kerültem, ezért nem beszélem (bár értem) a nyelvüket. A megélhetés nem gond, kollégiumban fogok lakni, amit a szüleim állnak. Van ott menza is.

2022. szept. 2. 18:14
 10/10 A kérdező kommentje:

Szlovéniáról van szó és a muravidéki magyarságnál rengeteg helyen el lehet helyezkedni ezzel a diplomával, úgy, hogy csak a magyar nyelvet kell használnom. De ha mindez nem elég, az egyetemen tanítanak szlovénul az alapoktól.

Nos, ezért szeretném ezt a szakot megcélozni.

2022. szept. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!