Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ha nem teljesítek...

Egyetemen ha nem teljesítek egy szabvált, annak milyen következménye lehet?

Figyelt kérdés

Legfeljebb rontja a kreditindexem?


Csakmert felvettem egyet, így már 33 kreditem van. De úgy tudom a 30 is elég.



2022. szept. 1. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rontja a kreditindexed, és beleszámít a kredittúlfutásba is. Ha nem tervezed elvégezni, inkább add le.
2022. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1 éve vagyok itt, eddig 60 kreditem van. Nem gondolnám, hogy túlfutnék. Ha minden másból jó jegyet kapok, attól még kaphatok ösztöndijat, nem?
2022. szept. 1. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak azért mondom hogy tudd, a kredittúlfutásba az összes valaha felvett(!) kredit beletartozik, tehát ha pl. egy tárgyat nem sikerül teljesítened, és következő félévben újra fel kell venned - mindkettő beleszámít.


Nem leszel kizárva a tanulmányi ösztöndíjból ha nem teljesítettél egy tárgyat, de az ösztöndíj mértéke attól függ, a szaktársaidhoz képest hogy teljesítesz, nyilván ne nehezítsd meg a saját dolgod.

2022. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Plusz én úgy tudom fizetned is kell kredit díjat amely pár ezer forint/kredit.
2022. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4, Igen, az maga a kredittúlfutás lényege.
2022. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszi a segítséget!


Egyébként szerencsére eddig mindent sikerült teljesítenem. Szerintem ez is fog menni.

2022. szept. 1. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!