Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem és Debreceni...

Miskolci Egyetem és Debreceni Egyetem jogi karáról tudnátok véleményt mondani?

Figyelt kérdés
Melyikre érdemesebb menni?

2022. aug. 29. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem egyikre sem
2022. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Röviden és tömören: amelyik közelebb van/aminek a közelében élni akarsz. A legjobb (de egyben legnehezebb, legszívósabb) jogi karok az Elte-Pázmány, de igazából nem érdemes magadat megszivatnod, pláne, ha nem budapesti vagy. Vidéken Szegedet szokták emlegetni inkább, hogy az a legjobb vidéki viszonylatban. Szerintem Miskolc és Debrecen kb. egy szinten vannak. Ha vidéken élsz és ott akarsz elhelyezkedni, akkor szerintem olyan mindegy hová jártál. A kapcsolatok amúgy is többet jelentenek. Nővérem Miskolcra járt Budapestről, egyrészt szörnyű volt a sok vonatozás, állandó késés, hosszú ingázás, ráadásul amikor itthon Budapesten akart elhelyezkedni, több interjún megkérdezték tőle, hogy miért nem az Eltére vagy Pázmányra járt. Viszont szerette Miskolcot, mert ott elmondása szerint ilyen egyetemvárosféleség volt (nyilván bulizási helynek jó volt). Debrecenről nem hallottam sokat. Viszont újra hangsúlyozva, ha vidéken élsz, a két megyeszékhely között valamerre (gondolom én ezért ezt a kettőt kérdezted meg), akkor azt válaszd, amelyik szimpatikusabb, vagy amelyik közelebb van, mert számottevő különbség szerintem nincs.
2022. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2. válaszoló!
2022. szept. 3. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!