Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek az osztályfőnököm...

Nagyon félek az osztályfőnökömtől Mit tegyek hogy job legyen a suli?:

Figyelt kérdés

Az osztály főnököm nagyon szigorú.Nagyon félek tőle nagyon kicsi dolgok miatt is le szid. Tavaj voltam 5.es nagyon nehéz és rossz volt az előző év szét szekált.

Nagyon félek.Már ha az arcat meglátom rosszúl leszek.Az iskolában vannak barátaim alsóban jól éreztem magam kedvesek voltak akkor még a tanárok,de az ossztályfőnököm miatt meg utáltam a sulit.

Mit tegyek?

Mit tehetnék hogy egy kicsit kedvesebb legyen?



2022. aug. 29. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tehetnék hogy egy kicsit kedvesebb legyen?"


A legjobb, amit tehetsz, hogy ezt a megközelítést megpróbálod nem alkalmazni. Próbálj odafigyelni a dolgokra, jól tanulni, lehetőleg minél kevesebb panasz legyen a magatartásodra is, de ezen kívül a többit próbáld meg figyelmen kívül hagyni! Tudom, hogy ezt mondani nagyon könnyű, a valóságban viszont szörnyű nehéz megvalósítani, de sose hidd, hogy csak azért, mert ő a felnőtt, neked egész nap azon kell tipródnod, hogy neki hogy felelhetsz meg. Fontos törekedni a jóra, de ha úgy érezzük, hogy mindent megtettünk, akkor a többit szépen lerázzuk magunkról, nem görcsölünk rajta. Ne félj tőle még egy kicsit sem, ő is csak egy ember és nem bánthat téged.


Ami még nagyon fontos, hogy ha úgy érzed, hogy folyamatosan és indokolatlanul bánt téged, ha többször is igazságtalanságot tapasztaltál, pláne ha mindezt úgy teszi, hogy az osztálytársaiddal viszont nem bánik így, mindenképpen jelezd a problémát a szüleid részére és kérd meg őket, hogy ezt ők próbálják megbeszélni az osztályfőnökkel. Nagyon-nagyon fontos, hogy sűrűn mondd el nekik, hogy hogy érzed magad a mindennapokban, a kérdéseiket pedig alaposan gondold át és a lehető legpontosabb választ add nekik. Ezzel tudsz segíteni, hogy minél hatékonyabban és eredményesebben tudjanak fellépni az érdekedben. Ne szégyelld, ne egyedül próbáld megoldani, mert ők mindenben segíteni akarnak neked. És nem csak akarnak, de tudnak is.


Egyébként pedig kitartást és jó tanulást! Iskolába csak nagyon kevesek szeretnek járni, teljesen normális érzés, ha te nem. Egyszer majd vége lesz és később jobb lesz, fel a fejjel!

2022. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Nem csak velem bánik így hanem mindenkivel így bánik,csak ők nem tudom miért szeretik es szeretnek vele lenni. Mintha én őrült lennek hogy utálom az osztályban mindenki azt mondja hogy:

"Nem kell tőle félni,majd meglátod az igazi arcát"stb. De valahogy mindig félek tőle es kicsi dolgokon is stresszelek.

2022. aug. 29. 19:44
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

A pedagógus mintának, példaképnek, támogatónak kell lennie.

Sajnos kérdező, a pedagógusok legnagyobb része ostoba és alkalmatlan a tanári (vagy osztályfőnöki) pályára.


Alkalmatlan, selejt osztályfőnökkel nem tudsz mit tenni. Nem fog megváltozni.


Ha nincs más lehetőséged, beszélj a szüleiddel, hogy írassanak át másik iskolába.

2022. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jav. pedagógusnak
2022. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem úgy van, hogy 16 év alatt nem lehet regisztrálni GyK-re...?


Amúgy kedves kérdező, suliváltáson kívül nem nagyon tudsz csinálni semmit. Az én ofőm folyton ordítozik velünk, csapkod az asztalra és konkrétan kirúgatott egy gyereket a suliból, mert felvett egy 10 mp-es videót amiben 5 mp-ig benne van az ofő hangja. Na meg utálta a gyereket.

2022. aug. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz osztályt váltani vagy iskolát ha nagyon nem bírod? Hosszú lesz még így ez a pár év.
2022. aug. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Mi időnkbe nem volt ezzel probléma.

Ha nagy volt a pofánk kaptuk a körmöst ezerrel,néha csak úgyis de nem baj az ,emiatt leszel ember.enélkül puhány gender/lghdtv leszel mint nyugaton sokak

2022. szept. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Menőcsajszi72 válasza:
Iskolarendőr?
2022. szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Azt tudnám javasolni hogy értesd meg az osztálytársaiddal hogy egy idióta. Amúgy férfi vagy nő? Ha pár osztálytársad megérti/meglátja/rájön h mekkora egy barom akkor keressetek közösen egy másik ofőt. Ez viccesen hangzik de lehetséges hogy egy olyan tanártól kérsz segítséget akiben megbíztok és egy idő után ő lesz az ugymond pótofő. A mi sulinkba van egy ilyen osztály ahol ez megy és ott lassan egy éve ez megy.
2022. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell ez a régiszépidőben szöveg, a legtöbb tanár totál sötét, alkalmatlan kiégett szemétláda. Összeteheted a kezed, ha vannak jó tanáraid, merg ez ritka, és szerintem még inkább ritka lesz a jövőben.
2022. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!