Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismételhetek újra gimáziumi...

Ismételhetek újra gimáziumi osztalyt,ha nem buktam meg?

Figyelt kérdés
Szeretnek atíratkozni egy masik gimnaziumba.Eddig szakgimnáziumba jartam.Mivel a szakgimnáziumban mast tanultam több különbözeti vizsgát kell letennem.Kértem a befogadó gimnáziumot hogy a 10.osztalyt szívesen jarnam újra,mivel egy év anyagát könnyebb lenne bepópotolnom,mint 2 év anyagát(a befogadó iskolában vannak új tantárgyak is,melyeket eddig nem is tanultam) és ott van még az idegennyelv is,melyből szintén alaposan fel kellene készülnöm.Azt mondtak,hogy erre nincs lehetőség,mert be van fejezve a 10.osztály és ezt törveny szabályozza.Ez tényleg így van?

2022. aug. 29. 09:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen. A Köznevelési Törvényben csak ennyit találtam: "Középfokú iskolai tanulmányok folytatása esetén a sikeresen teljesített kilencedik évfolyam megismétlését az iskola igazgatója a tanuló, kiskorú tanuló esetén a szülő kérésére legfeljebb egy alkalommal akkor engedélyezheti, ha arra a gimnáziumi, szakgimnáziumi, szakiskolai nevelés-oktatásba való bekapcsolódás vagy másik szakképesítés megszerzésére irányuló tanulmányok folytatása vagy másik tanulmányi terület választása miatt van szükség." Te már 10. osztályt fejezted be, nálad szerintem erre már nincs lehetőség, még tavaly lett volna. Inkább készülj fel a különbözeti vizsgákra, és önállóan pótolj mindent, egyébként is a nyelvet önállóan is fejleszteni, érdemes előre kérni, hogy amennyiben csoportbontás van, a gyengébben haladó csoportba kerülj majd. Szerintem csak emiatt egyébként sem érné meg egy évet csúszni a középiskolai tanulmányok idején.
2022. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!