Kéttannyelvű középiskolát, gimit keresek Budapesten. Elsősorban angol-spanyol nyelven. B2 angol nyelvvizsga megvan, de amúgy 4-es átlaggal rendelkező gyereknek. Elvesztem a netes keresgélésben. Tudtok ajánlani valami sulit?
Biztosan kéttannyelvűt keresel? Mert a Leövey nem az. Minden gimnáziumban 2 idegen nyelvet tanítanak, a technikumok között pedig vannak olyanok, ahol 2 idegen
nyelv van, de van, ahol csak 1.
A kéttannyelvűség lényege, hogy a tantárgyak egy részét idegen nyelven tanulják a gyerekek (általában matek, töri és célnyelvi civilizáció, de van olyan is, ahol ennél több tárgyat is célnyelven tanítanak).
Kéttannyelvű gimiből nincs túl sok, és azok azért általában tanulósabb sulik. Itt eleve nehezebb dolguk van a diákoknak, mert meg kell tanulniuk a tantágyi szakkifejezéseket is célnyelven, és az óraszámuk is magasabb a kéttannyelvűség miatt.
Budapesten angol kéttanos gimik: a Karinthy, a Xantus, a III. kerületi Kőrösi, és ha jól emlékszem, a Kürtben is van egy angol ķéttanos osztály (lehet, hogy van több is, most hirtelen ennyi jutott eszembe).
A kispesti Károlyiban van spanyol kéttan, ahol második nyelvnek lehet választani az angolt.
Technikumok között több kéttanos van, azok azért kevésbé erősek. A két legerősebb a Hunfalvy és a Petrik. A Hunfalvyban (gazdasági) van haladó angol kéttan, ott biztosan tanulnak második idegen nyelvet is, de csak a német és a francia közül lehet választani. A Petrikben (infós és vegyész) is van kéttan, de nem tudom, hogy ott van-e második idegen nyelv.
Ha két tanítási nyelvű iskolát keresel, B2-es angol nyelvvizsgával, akkor nyelvi előkészítő NÉLKÜLI kéttannyelvű osztályt javasolnék, ahol az elvárt bemeneteli szint angolból: B2.
Budapesten a Kőrösiben (III. ker.) és a Xántusban van 4 éves angol kéttan B2-es szintről, mindkét suliban választható a spanyol második nyelvnek. Az alapítványi (fizetős) gimnáziumok közül pedig a BME (XI. ker.) és az Orchidea (XIII. ker.) indít 4 éves kéttan tagozatot B2 szintről. Igazából a Xántus is alapítányi suli, de ott 80 000 Ft/félév volt a hozzájárulás, ami jóval kevesebb mint a tandíjas alapítványi iskolákban.
Leöveyben úgy hallottam jó az angol oktatás és haladó angolon eljutnak a C1-es szintre. Leöveyben 4 éves haladó angolt javasolnám, ha már B2 szinten van.
Leöveyben 2022-ben 114 pont volt a behívási ponthatár haladó angolon az elérhető 150 pontból (50 hozott pont + 100 írásbeli) A felvételi ponthatár pedig 145 pont volt, ami azt jelenti, hogy egy max. pontos angol szóbelivel (=25 pont a Leöveyben), sem érte volna el a felvételi ponthatárt az, akit ponthatáron hívtak be (114 ponttal).
Ebben a táblázatban a korábbi évek szóbeli behívási és felvételi ponthatárait láthatod.
Ha nyíllal rámész a behívási vagy felvételi ponthatárra, akkor láthatod, hogy miből tevődik össze az elérhető maximális pontszám az adott tagozaton.
Ha meg szeretnéd nézni, hogy hova vették volna fel a gyermeked az elmúlt években, akkor beírod a fejlécbe a 5., 6.,7. év végi + a várható 8. félévi jegyeit. Betippelsz egy matek és egy magyar központi írásbeli eredményt, majd kiválasztasz néhány iskolát és rákattintsz a számoljunk gombra.
Táblázat kikalkulálja, hogy melyik középiskola melyik tagozatára lett volna esélye az elmúlt évek során bekerülnie a gyerekednek. A behívási ponthatároknál a sötétzöld mező behívási ponthatár feletti eredményt, a piros a ponthatár alattit, míg a világoszöld kevéssel behívási ponthatár ponthatár feletti eredményt jelöl az adott évben.
A felvételi ponthatároknál:
piros: max. pontos szóbelivel sem érte volna el a felvételi ponthatárt
narancs: max. pontos szóbelivel kicsivel a felvételi ponthatár alatt
lett volna, tehát még esélyes lehet idén
világoszöld: max. pontos szóbelivel kicsivel a felvételi ponthatár feletti eredményt mutat.
zöld: jó szóbeli felvételivel (nem max. pontos) is a felvételi ponthatár felett lett volna.
Nyilván ez csak esélylatolgatásnál segít, mert senki sem tudja, hogy jövőre hogyan alakulnak a ponthatárok.
Tavaly az alábbi technikumokban lehetett angolul és spanyolul is tanulni Budapesten (egyik sem kéttannyelvű):
Teleki Blanka: turizmus-vendéglátás szakon
VIK: A gimnáziumi osztályában és a turizmus-vendéglátás szakokon a technikumban.
BIG (Budapesti Innovatív Technikum, Gimnázium): összes szak
Budai Technikum: gazdálkodás és menedzsment
BPS (Budapest School) Itt van tandíj!
Szerintem 4-es átlaggal egy nem annyira erős gimnáziumba is be lehet kerülni, egy jó központival.
VIK-ben és a Budai Technikumban rendszeresen szoktak pótfelvételit hirdetni, inkább mentősuli kategóriába sorolnám őket.
"csak a német és a francia közül lehet választani"
Ez bármikor változhat attól függően, hogy milyen szakos tanárokat tudnak felvenni.
#5 Jelenleg (és már jópár éve) a Hunfalvyban ez a két nyelv választható kisnyelvként az angol kéttanos osztályban. Azt, hogy a jövőben milyen lehetőségek lesznek egy suliban, nem tudhatjuk. Az viszont biztos, hogy ebben a suliban egyáltalán nincs lehetőség jelenleg spanyolt tanulni. A nem kéttanos tagozatokon (orosz és japán) angol a második nyelv.
Sulit ajánlani csak a jelenlegi infók alapján tudunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!