Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova menjek továbbtanulni?...

Hova menjek továbbtanulni? Ötletem sincs!

Figyelt kérdés
Idén megyek 8-ba ás nem tudom hova menjek továbbtanulni. Szántód mellett lakom (a Balaton déli partja), azt tudom, hogy környékre nem szeretnék menni, inkább kollégium egy jó gimnáziumban. Kiszámoltam, egy olyan iskolában, ahol a hetedik év végét és nyolcadik fél évet nézik eddig, hogy még csak a hetediken vagyok túl 44 pontom lenne. A nyolcadikat nagyon meg szeretném nyomni tanulás ügyileg. Tanácstalan vagyok, hogy milyen gimibe, és azon belül is milyen szakra menjek. Sokan mondják a kéttannyelvűt, de én nem igazán szeretek nyelvet tanulni (a logikai részével nincs baj, nekem idegennyelvben a szavak megtanulása a nehéz). Szeretem a matekot, a rajzot, az irodalommal, biológiával sincs bajom. Amit utálok az a fizika és kémia (mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy borzasztó tanárunk van, a kémia tanár nem is kémiai tanár, nem tud semmit, a fizika tanát utálja a gyerekeket). A többi tantárgy közömbös. Köszi, hogy elolvastad, kérlek segíts!

2022. aug. 27. 14:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, az ilyen pszichológiai dolgok is érdekelnek.
2022. aug. 27. 14:15
 2/5 anonim válasza:
6%

Ha érdekel a szihológia, akkor én az egyházi iskolákat javaslom, Pannonhalma, Esztergomban a Franka egy jó iskola .


Egyházi iskolákban,igaz vallási szempontból de rengeteg figyelmet fordítonak a szihológiai nevelésre, és az irodalmi ismeretekre.

2022. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Fhuu, ez így tényleg egy picit nehéz döntés, de segíünk:)

Ahogy nekem lejött a kérdésedből, mindeképp gimibe szeretnél menni, technikum/szakképző kizárva. Ez már meg van.

Ha a pszichológia érdekel és szereted az irodalmat, akkor én inkább humán irányba nézelődnék, mondjuk egy magyar-töri tagozatot érdemes lenne megjelöldnöd, de ha a biosszal sincs bajod, vannak sima biológiás tagozatok is (ahol a kémia és a fizika nem emelten van). Persze, a matek tagozatot is megjelölheted természetesen.


Egyébként a nyelvtanulás sem az ördögtől való:D, mert én pl. abszolút nem vagyok egy humán beállítottságú emberke, és sokáig én is rühelltem a nyleveket, de aztán mégis bekerültem egy NYEK-es osztályba, és élvezem is. Ezt is fontold meg, hátha megjön hozzá a kedved:)


Amit tudok ajánlani iskola, a Kaposváron a Munkácsy Mihály Gimnázium, human-angol-matek tagozat: [link]

Keszthelyen a Vajda János Gimnáziumban a biológia tagozat:

[link]

2022. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen normális gimnáziumba, majd kialakul a prefereciád, nem vagy semmivel elkésve. Próbálj meg olyan helyet találni ahol normális közösség és vezetőség+tanári kar van. Kezdésnek ezt a weblapot érdemes átnézni: [link] valamint a sulik google értékeléseit (Google Maps-en).

A másik fontos a suli kimeneti paraméterei. Sok iskola teljesen el van szállva magától, de ha megnézed, az érettségi átlaga a béka feneke alatt van. Erre van állami fenntartású weblap, a [link] , ami persze most épp karbantartás alatt van (valószínűleg most töltik fel a tavalyi felvételi és érettségi adatokat, mert eddig nem volt fent), de itt ha kiválasztod az adott sulit, a részletes leírásánál a lap alján egy lenyíló ablakban megtalálod az érettségi eredményeiket. Érdemes szépen összegyűjteni minden szóba jöhető suliból ezeket az adatokat, aztán nem szétkürtölni a többieknek (konkurencia a felvételinél), ha találsz egy szuper sulit.

2022. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan jó gimnáziumot keresel, amelynek saját kollégiuma van, akkor a következőt javaslom.

[link]

Ezen az oldalon az egyedi keresés után beírod a következőt: Kollégium

majd rákattintasz a számolj gombra. A program érettségi és kompetencia eredmények alapján rangsorolja azokat a gimnáziumokat az adatbázisából, amelyek hivatalos nevében benne van a kollégium szó, vagyis saját kollégiummal rendelkeznek.

Javaslom, hogy a környező megyékben, Dunántúlon vagy Pest megyében nézelődj, ha nem akarsz nagyon sokat utazni hétvégenként.

A leírásod alapján a matekot, a rajzot és az és az irodalmat szereted. Ezt a három tantárgyat nem nagyon szokták egy tagozaton belül emelt óraszámban tanítani. Jó választás lehet az általános tagozat, a matek tagozat, a biológia tagozat (emelt óraszámú fizika és kémia nélkül) és a humán tagozat is.

2022. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!