Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Neptun gyűjtőszámlára történő...

Neptun gyűjtőszámlára történő befizetéskor minden esetben fel kell tüntetnem az adataimat (név, meg az a betűkből és számokból álló azonosító cucc), vagy csak akkor ha kifejezetten ez az instrukció?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha nagyon idióta kérdés. Összezavarodtam, ez van, ha családtagok is vannak a közelben, miközben intéznék valamit. :D

Kollégiumi felvételinél az eljárási díj befizetésekor az volt írva a tájékoztatóba, hogy igen. A határozatba, ami arról szólt, hogy felvettek koliba, volt egy olyan rész, hogy x összeget be kell fizeti kulturális hozzájárulás és karbantartási néven. Annyi van írva instrukciónak, hogy először gyűjtőszámlára utalás, majd utána a Neptunon keresztül. Ilyenkor most utalásnál kell bármit is írni a közlemény rovatba?


2022. aug. 26. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kell. A betűkből és számokból álló cucc a neptunkódod. Jobb ha megtanulod fejből, mert az egyetemi évek alatt fontosabb lessz a nevednél is.

Ha nem tüntetnéd fel az utalás közleményében, nem tudnák, hogy kihez kell írni a beérkezett összeget.

Miután elutaltad a pénzt, pár napon belül hozzáadódik az egyenlegedhez, amit látni fogsz a neptunban a pénzügyek fül alatt. Ott lehet megcsinálni a befizetéseket is.

2022. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Oké, köszi, akkor jól gondoltam. :D

Egyébként tudom, hogy Neptunkód a neve, csak a félreértést akartam elkerülni, nehogy valaki azt higyje, hogy annyira suta vagyok, hogy valami jelszavam akarom odaírni.(Volt már erre példa) :D

Szóval akkor annyi kell, hogy a nevem+neptunkód?

2022. aug. 26. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetemtől függ, hogy pontosan mit kell a közleménybe írni, de a Neptun-kódnak biztosan ott kell lennie (van, ahol NK-ABC123 a közlemény, ahol ABC123 a Neptun-kód). A név igazából mindegy, a "Szabó István" nem sokat segít, a Neptun-kód viszont egyértelműen azonosít.


Mindenképpen nézz utána az egyetem honlapján, hogy pontosan minek kell lennie a közleményben! Ha ott van a Neptun-kódod, akkor előbb-utóbb célba ér a befizetésed, csak kering még egy kicsit a rendszerben, jobb ezt elkerülni.


Van, ahol a Neptunon belül lehet bankkártyával befizetni a saját számládra, az a legegyszerűbb, ha van rá lehetőség.

2022. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fel kell tüntetni, mert az egyetemi nagy számlára utalod a pénzt, ahova kb. minden is érkezik. Neptunra szánt pénz, támogatások, dolgozói befizetések stb. Ezért fontos a közlemény rovatban a neved és "NK-xxxxxx" (azaz Neptun Kód).
2022. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!