Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy és mikor lenne érdemes...

Hogy és mikor lenne érdemes elkezdeni az érettségire készülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Bocsánat, ha buta kérdés lesz, viszont idén érettségizek.. Eddig is tanulgattam, de sajnos nem vettem annyira nagyon nagyon komolyan a tanulást, viszont az érettségit nem akarom rosszra megírni.. Mindenből 80% feletti a cél. Kémiából és bioszból emeltezek, arra már most készülök, hiszen majdnem a nulláról indulok kémiát illetően, illetve a német emeltem már megcsináltam előrehozottan.. Magyarra és törire az előző évi feladatlapokon kívül még hogy érdemes készülni? Mit kéne nagyon nagyon átvenni? Ezekből is már most el kellene kezdeni készülni, hogy jól menjen mindegyik? Vagy ráér egy kicsit később is? Félek kicsit attól is, hogy elkéstem ezzel kapcsolatban, és már nem tudok annyi “lemaradást” behozni, hogy jól sikerüljenek…

Köszönöm a válaszokat előre is.



2022. aug. 25. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyu még egyáltalán nem késtél el. Magyarra és törire én az utolsó héten készültem plusz vmennyire figyeltem órákon a 4 év során és az írásbeli töri 85%, magyar 94% lett. Sztem kémiára és bioszra készülj nagyon többi ráér bőven.
2022. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a kémiára és a bioszra készülj elsősorban. Nem azt mondom, hogy ne foglalkozz a többivel, de nem vagy még elkésve velük. Ha viszonylag jó képességű vagy, nagyjából figyeltél az eddigi években, akkor a magyart és a törit kis készüléssel (pl. előző évek feladatainak megoldása, szóbelire tételek kidolgozása, ha majd lesznek) simán meg lehet jól írni. Meg más esetben sem túl nehezek. :) A matek sem nehéz igazából, ha a kémia megy, ez is menni fog. Úgyhogy nyugi, nem vagy még elkésve semmivel.
2022. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze, órákon mindig figyeltem. Négyesnél rosszabb jegyem sosem volt semmiből, de ha otthon párszor átolvasgattam volna, akkor biztosan jobbak is lehettek volna a dolgozataim, meg akkor több dologra is emlékeznék 1-1 tananyaggal kapcsolatban :D Köszönöm viszont, így nem aggódok annyira:) Bioszt-kémiát jobban tanulgatom akkor, a többire készülést meg októberre tolom.:)
2022. aug. 25. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kémiából és biológiából is híresen nehéz az emelt érettségin 80% fölé menni. Még aki emelt óraszámban tanulta ezeket, és évek óta tudatosan erre készül, annak is. Ehhez a magas mércéhez képest nagyon kevés időd van. Úgyhogy én a helyedben fogadnék magántanárt.
2022. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, sajnos tudom, hogy nagyon nehéz mindkettőn elérni ilyen magas százalékot.. Magántanáron én is gondolkoztam, de sajnos az anyagiak miatt nem tudnám megoldani..:/ Próbálok most valami olcsóbb, esetleg ingyenes felkészítőket keresgélni, hátha..
2022. aug. 26. 00:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Én írásbeli után kezdtem el tanulni. Volt másfél hónapom rá.


Bár töriből én voltam az osztály legjobbja, szóval azt csak átnézegettem.


Szóbelin az irodalmat vágd be rendesen, mert azt kérik. Nyelvtanból feladatot kapsz, de nem nehéz.


Matek 3-as lett, de abból gyenge vagyok. A többi ötös lett.

2022. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!