Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola közben is vagy...

Középiskola közben is vagy csak a végén kell vizsgázni, hogy megkapd az érettségit?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 01:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Középiskola közben is kell vizsgázni. Azt hívják úgy, hogy következő évfolyamba léphetsz.
2022. aug. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a kérdést. Érettségi vizsga alapvetően a középiskolai tanulmányok végén van. (Lehet bizonyos tantárgyakból előrehozott érettségit írni, de az is az adott tantárgy befejezését jelenti.) Viszont nyilván vannak középiskolában más jellegű vizsgák, dolgozatok, témazárók, akárcsak általános iskolában. Ezeken többé-kevésbé meg kell felelni ahhoz, hogy az ember a következő évfolyamba léphessen. Ha megbuksz 9.-ben, mert mondjuk az összes dolgozatod egyes lesz, akkor értelemszerűen nem mehetsz 10.-be. A 12 osztály elvégzése pedig az érettségi bizonyítvány előfeltétele, tehát ilyen értelemben persze, előtte is kell teljesíteni. De nem kapsz attól érettségit, hogy kijártad a középiskolát, hiszen ahhoz meg kell írni magát az érettségit.
2022. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2


Ez az év után magántanuló szeretnék lenni mert nagyon messze lakom az iskolától, vagy bármilyen másik magyar iskolától. Úgy értem az érettségi vizsgán kívül, ami a 12. osztályban folyik, vannak-e még előtte más olyan vizsgák például 10. vagy 11. osztályban, amire fontos bemennem az iskolába és megírni.

2022. aug. 22. 09:24
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Az érettségi vizsga nem 12.-ben történik, hanem utána. Hivatalosan már elballagtál addigra, nem vagy az iskola tanulója.

De nincsenek hivatalosan olyan vizsgák, amik lezárják az egyéb éveket, ha ez érdekel. Viszont vannak helyek, ahol írnak "kisérettségit". Ez nem egy központi dolog, nincs minden iskolában (nekem pl. nem volt), de egyes helyeken van, és néha nagyban beleszámít az év végi jegybe. Ha jól tudom, ez igazából egy gyakorlás az érettségire. Illetve nem tudom, hogy a magántanulói státusz pontosan hogy működik, de témazárók mindenhol vannak, elég rendszeresen. Hogy ezekre be kell-e menni/célszerű-e bemenni, azt csak te vagy az iskola tudhatja. Minden ilyenről gondolom úgyis szólnak, ha úgy van.

Egyébként nyilván nem látom át rendesen a helyzetedet, de tényleg a magántanulói státusz az egyetlen megoldás? Úgy értem, kollégium például nem opció? Vagy hogyhogy magyar iskolába jársz, ha nem itt laksz? Bocsi, ha túl privát kérdés, nem muszáj válaszolnod. Csak szerintem azért fontos a középiskolai éveket közösségben eltölteni, és a többség még nem is elég "érett" vagy önálló ahhoz, hogy teljesen egyedül tanuljon. Eddig csak olyanokat ismertem, akik pl. betegség miatt kényszerültek erre, és egyikük sem szerette így a középiskolát. De nem akarlak lebeszélni, te biztosan jobban átgondoltad már ezt.

2022. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok hülyeséget mondani, de ha nem mész be/magántanuló vagy, akkor valószínűleg osztályozó vizsgàt kell tenned. (De ha valaki jobban tudja javítson ki.)
2022. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Most, hogy mondod, beugrott valami, és tényleg ezt találtam:

[link]

Az ismerőseim, akikről írtam, dolgozatokat írni bejártak, ezért nekik nem volt ilyesmi, de valóban volt szó erről. De ha dolgozatot írni be tud járni a kérdező (márpedig dolgozatok elég gyakran vannak), akkor nem teljesen értem, hogy miért kell magántanulónak lennie. Ha nem tud bejárni, akkor viszont igen, osztályozó vizsgát kell tenni.

2022. aug. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy tudom nem lehet már magántanulónak lenni.

Persze biztos van valami kiskapu, de az talán egyéni tanrend kérése címen fut. utána kell érdeklődni az adott suliban mindenképpen.


Középiskolákban a 2021-es szakképzési törvény megjelenése alapján én úgy tudom már van 10. év végén ágazati alapvizsga minden szakmánál, amit meg kell tudni csinálni, hogy továbbmehess. Ez mindig az adott szakmára vonatkozik, nem egyforma tudomásom szerint.

De ha valaki pl ugyanolyan suliba megy (pl logisztika itt és elköltözik kukutyinba és ott is logisztika) szerintem az folytathatja, nem kell különbözeti vizsga. De ezt mindig az adott intézményben kell megkérdezni az igazgatótól, tanulmányi részen, titkárságon. stb.

2022. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Németországban élek, ezért nem tudnék bejárni. Eközben pedig itt is kellenne iskolába járnom, vizsont csak rövidített tanórákra.
2022. aug. 22. 13:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez is a te kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Nem teljesen értem, hogy miért ragaszkodsz ennyire a magyar érettségihez. Magyar egyetemre németországi érettségivel is felvételizhetsz, nem kell itt középiskolába járnod hozzá.

2022. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!