Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen képzettség (egyáltalán...

Milyen képzettség (egyáltalán mi) kell ahhoz, hogy valakinek ráhatása legyen a NAT alakulására?

Figyelt kérdés
2022. aug. 21. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatási kormányzatnak vannak erre tisztségviselői, tanárok, oktatás kutatók, tankönyv írók, történészek stb. De elsődlegesen a politikai kurzus határozza meg a tananyag tartalmát, bizonyos tárgyak esetén ideológiailag vezérelve/ magyar, történelem, etika/
2022. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem végzettség kérdése, hanem be kell kerülni a politikának a megfelelő szegmensébe. Ami 1000 végzett emberből 1-nek sikerül, az ország jelenlegi állapotából kiindulva főleg ismeretségi alapon.
2022. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#1-nek és #2-nek nincsen igaza. Én részt vettem a NAT egy korábbi verziójának kidolgozásában. Szó sincs arról, hogy ehhez bármilyen politikai kapcsolat kell. Sokkal inkább az kell, hogy valakit az adott műveltségterület oktatásmódszertanának országosan elismert szakemberének tartsanak. Ennélfogva a legtöbb NAT szerző pedagógusképzésben részt vevő egyetemi oktató, vagy pedig valamelyik egyetemi gyakorló iskola vezető tanára, aki a szakmódszertani lapokban rendszeresen publikál, módszertani konferenciákon rendszeresen szerepel. Egy-egy műveltségterület NAT-jának kidolgozásában legalább 20-30 szakember vesz részt.
2022. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3. Ó persze. Olyan tanárok, akik a párttal azonosulnak. Így lehetett átírni a magyar történelmet, a magyarok eredetét stb. A magyartanárok egyesületéből volt valaki, aki a nat-ot írta? Mert megdöbbentek a tananyag láttán, a történelem tanárok szintén. Plusz olyan kompetenciák kifejlesztését várják, amihez nincsenek meg a feltételek, csak írnak jól hangzó dolgokat. Bevezetnek random tantárgyat, amihez nincs tanár kiképezve. Szóval mesélj még!
2022. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Nézd, én nem tudom, hogy most hogyan folynak a dolgok. Annak idején nekem az égvilágon semmiféle politikai kapcsolatom nem volt, amikor felkértek, hogy vegyek részt a NAT kidolgozásában. Lehet, hogy a helyzet azóta sokat változott. S az is lehet, hogy a politikailag érzékenyebb műveltségterületekhez (pl. történelem) inkább kell politikai beállítódás, mint a többihez.


Most egyébként már én is kíváncsi lettem, s megtaláltam a jelenlegi NAT teljes szerzői névsorát:


[link]


Ahogy néhány névre rákerestem, többségükben gyakorló tanárok vagy egyetemi oktatók. Hogy miképp lettek összeválogatva, az számomra nem világos.

2022. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a cikket, rájössz, hogy mi alapján válogatták őket össze.

A történelem nem politikai beállítottság kérdése, hanem a történészek által bizonyított tényeken alapuló tudás kellene, hogy legyen.

2022. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!