Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez képesítés nélküli tanításna...

Ez képesítés nélküli tanításnak számít?

Figyelt kérdés
Jelenleg matematika-informatika tanárszakos hallgató vagyok, nem végzős. A tanárhiány miatt kaptam megkeresést, hogy tanítsak pár órában informatikát egy általános iskolában, viszont egymásnak ellentmondó információkat kapok azzal kapcsolatban, hogy ez képesítés nélküli tanításnak minősül-e, ezért szeretném itt tisztázni, mert ha az, akkor semmiképpen nem vállalom el.

2022. aug. 21. 13:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az, ha a fenntartó is hozzájárul? A fenntartó a KLIK, nem? Az meg állami szerv.
2022. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Magánban talán adózol utána és van vállalkozóid? Mert ha nem, az is jogellenes ennyivel.
2022. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
A köznevelési törvény meghatározása, hogy milyen végzettséggel lehet munkába állni elvileg
2022. aug. 21. 17:39
 14/27 A kérdező kommentje:
Meghatározza*
2022. aug. 21. 17:39
 15/27 A kérdező kommentje:
Plusz, ha végzés után már teljes állásban tanítok nekem sem tetszene, ha bárkit felvennének, és itt nem elsősorban a tanárszakos hallgatókra gondolok, hanem teljesen más terület diplomájával, neadj Isten csak egy érettségivel vennének fel valakiket.
2022. aug. 21. 17:42
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

"ha végzés után már teljes állásban tanítok nekem sem tetszene, ha bárkit felvennének, és itt nem elsősorban a tanárszakos hallgatókra gondolok, hanem teljesen más terület diplomájával, neadj Isten csak egy érettségivel vennének fel valakiket"

De igen, örülnél neki, mert akkor nem kéne három helyett dolgoznod, hanem annyival is kevesebb dolgod lenne még ha nincs is diplomája az illetőnek!

2022. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Tanárszakos hallgatóként leendő tanár vagy. Így is-úgy is leszel majd gyakorlaton ahol úgyszintén kvázi végzettség nélkül dolgozol majd, hiszen a gyakorlat is a képzésed része. Egy rendes tanár után te vagy az, aki a legközelebb áll a képesítés megszerzéséhez. Ez nem egy nagy morális dilemma. Ha akarsz tanítani, menj. Nyilván nem fogsz annyi pénzt kapni, mint amennyit magánban elkérnél, de hát ez ilyen
2022. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Egy csomó klik-es helyre keresnek tanárszakos hallgatót teljesen hivatalosan.

Az, meg, hogy minek örülsz majd, ha végeztél és minek nem a kutyát sem fogja érdekelni, annyi tanár hiányzik.

Barátkozz meg a gondolattal, hogy sok túlórád lesz és még ki sem fogják fizetni.

2022. aug. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fenntartó hozzájárul, hogy tanárszakosként taníts, akkor miért jogellenes? A jogellenes az, ha valakinek nincs képesítése, sem engedélye arra, hogy valamilyen foglalkozást végezzen. Neked a képesítésed folyamatban van, amúgy meg kapsz engedélyt. Nyilván a szerződésedbe is bele lesz foglalva, hogy tanárszakos hallgató vagy egyéb pozíciót foglalsz el, és feltehetőleg nem is azt a bérezést kapnád, amit egy végzett tanár. Ha a fenntartó engedélyt ad erre, akkor nem tudom miért gondolod jogellenesnek.
2022. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A szakszervezet szerint az
2022. aug. 24. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!