Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jelentkeznek kevesen a...

Miért jelentkeznek kevesen a Miskolci Egyetemre?

Figyelt kérdés

Nagyon sok szakon 280 a ponthatár már évek óta, és a statisztikákat elnézve nem is igazán van tolongás néhány szakon, pl ami Debrecenben indul ilyen szak ott 380 a ponthatár.

A város miatt? Vagy nem olyan neves ez az egyetem?

Azon gondolkodok hogy itt tanulok tovább, de nem tudom hogy mennyire "ér sokat" itt a diploma. Vagy ez nem számít?

Bár az ÁJK-ra elég sokan jelentkeznek.


2022. aug. 15. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Én jogi asszisztensi, majd jogász szakra jártam a Miskolci Egyetemen levelezőn. Hetente többször volt, hogy elmaradtak az órák (csak persze elfelejtettek előre szólni). Késett az oktató 1 órát, maradjunk tovább/neki dolga van, emailben majd átküldi az anyagot, menjen mindenki haza.

Na, ez bejárósként rohadt jó volt..főleg ha szabadnapot is kellett kivennem. Ha megbeszélés alapján volt zh, akkor a helybéliekhez alkalmazkodtak főként, nekik hogy lenne kényelmes, a többi oldja meg.

Télen nem fűtöttek.

Volt olyan eset, hogy lezárt szemeszter eredményeit módosította egy tanár. 4-esről 2-esre. Kérdésemre válaszolva csak annyit mondott hogy megteheti. Ennyi erővel diplomaszerzés után is meggondolhatja magát egy nap, és módosítja a jegyem egyesre? A dékáni hivatalban is jelentettem az esetet, letojták.


Egy ismerősöm nappalin volt, jogász szakon. Műtétje volt, nem tudott bejárni egy ideig. Egyéni órarendet kért. A tananyagot nem tudta sehonnan beszerezni. Az oktatók azt mondták neki kérje el a többiektől a jegyzeteket. Azok persze baxták neki átküldeni. Volt olyan oktató aki szóba se állt vele, nem válaszolt emailre se. Erre aztán megéri százezreket kifizetni...

2022. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Miskolc nem egy világváros, az tény. Budapesten kívül szerintem azok az egyetemvárosok népszerűek nagyon, ahol orvosi egyetem is van (Debrecen, Pécs, Szeged). Debrecen elég közel van Miskolchoz.
2022. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes amit az első írt, mert én meg azt hallottam, hogy a miskolci jogot sokan szeretik, mert könnyebb elvégezni, mint egy debrecenit, nincs annyi szopás
2022. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Én eddig csak rosszat hallottam róla. A város is csúnya és nem is túl biztonságos. Debreceni viszon az országban elég jó egyetemnek számít és nem egy nagy távolság Miskolctól sem annyira.
2022. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Miskolcon egyedül műszaki képzéseket érdemes végezni, többi téren nem túl erős. A műszaki szakok azonban nem túl vonzóak a középiskolások többségének, így túl sok jelentkező sincs. Ehhez hozzájön még az is, hogy maga a város közbiztonsága nem a legjobb.
2022. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem a város, hanem az egyetem miatt van. Sokakkal egyetemben én is csak azt tudom mondani: oktatói hanyagság, nem is túl jó pedagógiai és "magyarázó" képesség, fölényeskedés, gánycsoskodás, ál- jóindulat a segítségeket illetően, nem megfelelő vagy ellentmondó tájékoztatások, arrogancia és életuntság mindenhol, sokszor lehetetlen elvárások és követelmények, "ha nem tetszik el lehet innen húzni a p.ába" hozáállás. Halgatóbarátság 0, kerekedett sokszor a szemem amikor egyértelművé vált, hogy a kettest vagy a jobb jegyet simán el lehet intézni némely oktatónál természetben, hogy a lapra semmit nem írt "kolleganő" jöjjön már fel hozzám órák után, minekutána a vizsgája 4. lett... Ha nem veszel részt a diákhagyományokban mert nem a te világod (amikben az oktatók is benne vannak többségében), akkor buktad a szociális életed legnagyobb résztét. Egyetlen előny amit el tudok mondani az, hogy az összes felmerülő kérdésre fogsz tudni választ találni, mert a végletekig aprólékosan agyon van szabályozva minden, minden ajtón lóg egy köteg nyomtatvány, hírek, beosztás, rend, paksaméták, amivel máshol nem találkoztam. -hát mérnöki egyetem elsősorban. Az már más dolog, hogy ezek vagy alapból nem túl barátiak vagy nem tartják be őket. Ennek tetejébe jön rá (bár lehet csak nemókem volt lényeges) de a nyomasztó rideg lepusztult és személytelen rákosi- korszak beli környezet. Szerintem a fentieknek már jó régen híre ment és nem véletlen, hogy egyre kevesebben mennek oda. Hiába az alacsony jelentkezés és a nagyon durva lemorzsolódás, mégsem veszik észre magukat, hogy más egyetemeken vajon miért nincsenek ilyen problémák.
2022. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Én MFK-ra jártam ott normálisak voltak az oktatók, meg a hallgatók is segítették egymást. KB szinte mindenki ismert mindenkit és nemcsak tankör szinten hanem az évfolyamról is..
2022. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
de évekre visszamenőleg és feljebb is.
2022. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!