Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MATE vagy BGE kereskedelem és...

MATE vagy BGE kereskedelem és marketing levelező?

Figyelt kérdés

Melyik egyetem képzése a jobb kereskedelem és marketing alapszakon?


Hogyan zajlik levelező képzésen az oktatás (hetente, kéthetente, mennyire követelik meg a jelenlétet stb.)?


Illetve nem tudom mennyire találok itt olyan személyt, aki bennfentes a témában, de pszichológus leszek nemsokára (BME GTK munka-és szervezetpszichó mesterképzésre járok), mire végzek, lesz 2 év hr gyakornoki tapasztalatom toborzás területen. Nem biztos, hogy hr területen szeretnék a későbbiekben dolgozni, de jelen gazdasági helyzet mellett jobbnak látom, ha szerzek egy közgazdász diplomát. A kereskedelem és marketing felé húz jobban a szívem, de szemezgetek a gazdálkodási és menedzsmenttel is. Szerintetek melyiket éri meg jobban párosítani pszichológiával?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2022. aug. 11. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek csajt, aki pszichológiát és kermarkot végzett párhuzamosan és most multinál dolgozik szolgáltatásfejlesztésen. Jó kombináció nagyon.


A BGE olyan középszerű egyetem, de a célnak megfelel. Péntek este és szombaton van az oktatás, de ezt kérdezd meg.


De nem biztos ám, hogy egy teljes alapszakot végigtolnék a helyedben. MBA kurzusokat néztél már? Ugyanoda vagy messzebbre jutsz velük. Nézd meg például az ELTE MBA képzését, menőbb, mint egy BGE kermark alapszak.

2022. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) én is úgy hallottam, hogy kermarkkal ütős kombó lehet. MBA-t még nem nézegettem, mert régebben még azt mondták nekem, hogy többet érek egy alapképzéssel, hogy "igazi" közgazdász lehessek. De utánajárok ennek is, köszi a felvetést!
2022. aug. 11. 10:28
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom még aktuális-e a kérdés. Az mindenképp biztos, hogy a két végzettség jó kombó, én grafikával ötvözöm például a marketinget.

Az első amit írt, hogy nem biztos, megéri egy teljes alapképzés, szerintem valóban gondold meg azért.

Én BGE-s kermark hallgatóként végeztem, digitális specializáción, ebben láttam most leginkább a jövőt és a lehetőségeket. Keresik is őket eléggé a piacon, DE nagyon kevés belőle a jó szakember és kerek-perec elmondom miért: baromira le van nálunk maradva az oktatása. Ugyan a többi egyetem képzéséről nem tudok nyilatkozni, de ha nem állsz te magad emellett otthon a sarkadra és tanulsz önállóan más anyagokból neten, innen-onnan, "kitörölheted" a diplomával.

Se Google Ads/Analítics, META, WordPress.. Minden ami elvárt a piacon, hogy versenyképes legyél, nincs megtanítva, kb. bele se szagoltunk. Szóval gyakorlati tekintetben alul szerepel nagyon. Ott tartok, hogy lehet így is úgy is elmegyek egy külön pár hónapos képzésre, ahol ezekbe belemerülök, mert azzal kiegészítve lehetek csak jó szakember még úgy is, hogy 4 év szakmai tapasztalat van a hátam mögött (igen, gyakornokként a cégek se nagyon adnak ebbe betekintést, tisztelet a kivételnek)

Szóval jól gondold meg, hogy merre tovább.

2022. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősőm jár a MATE kermark lev.re…semmi értelme levelezőn. Semmi tudást nem szed fel, csak a papírért csinálja, az hogy leadnak egy tárgyat 4 órába, vagy átküldik az anyagot online hogy nézd át…semmi. Azt nem tudom hogy máshol is így megy e levelezőn már. Mikor én jártam nappalin, csak annyi volt a levelezősnek más hogy a tananyag 70%-a kellett a nappalishoz képest. Ha csak a papír kell ok, de tényleges tudást ahogy az előttem szóló is írta ne várj a szaktól.
2022. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!