Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szakon idegennyelvű tárgy?

Jogász szakon idegennyelvű tárgy?

Figyelt kérdés
Nemrég töltöttem le a 2022/23-as tanévre vonatkozó mintatantervet, amelyben szerepel egy idegennyelvű kurzus, viszont ennek van magyar párja is. Bepánikoltam, mert egy haverom szerint ez nem választható, hanem el kell végezni egy kurzust angolul is, ez előírás. Az én angolom viszont nincs ezen a szinten, ezért sem akartam idegennyelven tanulni semmit. A kérdésem az, hogy ez igaz, tényleg idegen nyelven kell teljesíteni? Vagy ez választható és tanulhatom magyarul is? Nyugtassatok meg, hogy nem kényszer az angol, mert akkor tutira megbukom, ha úgy kell tanulnom.

2022. aug. 9. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem...
2022. aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Pázmányon lehet választani, hogy néhány tárgyat, pl. egyetemes jogtörténetet, jogelméletet, európajogot magyarul vagy angolul tanulod-e. Egyébként azt mondták hogy a jogelmélet angolul sokkal könnyebb, míg magyarul vért izzadós.. De összesen cirka 15-en szokták az angolt választani, és ők is főleg külföldi cserediákok.
2022. aug. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Követem, mert foszk után nekem is a jogász van tervben.
2022. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Igen, van idegen nyelvű jogi szaknyelv.

Nekem is elég passzív, társalgási szintű az angolom, de megtudtam oldani. Sőt, érdekesebb is volt, mert jogi tematikájú dolgokat tanulsz, csak angolul.

2022. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem a kérdés inkább az ezzel kapcsán, hogy később ezeket a magyar jogrendszerben mire tudjuk használni.
2022. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
*ennek kapcsán
2022. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez minden egyetemen így van?
2022. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!