Tippek a gimihez?

Figyelt kérdés
Szeptemberben leszek kilencedikes és nagyon izgulok már. Az osztályomból 4 embert ismerek akikkel általánosba jártam, bár velük nem igazán vagyok jóban. A többi embert meg még nem is láttam. Az ofő kedves. A tesóm is abba a suliba jár ahova fogok menni. Csak ő akkor az utolsó évét kezdi. Ez még úgy okés de az exem is oda jár. És két éve van még a suliból. És fél éve szakítottunk és elég kínos lesz... Tippek? Hogy éljem túl? Régen nem voltam valami magabiztos sem és túlságosan is kedves voltam mindenkivel. Többen kihasználtak. Nehezen beszélgetek, barátkozok. Hogy barátkozzak, viselkedjek?

2022. aug. 5. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Mindenképp nehezebb lesz, de nem lesz vészes, nem kell aggódnod. Mivel valamivel normálisabb emberek lesznek tt, mint általánosban, nem kell tartanod attól, hogy ki fognak használni (persze előfordulhat).

Semiképp se feszülj rá a barátkozásra, lesznek barátaid:) ha nem is rögtön szeptemberben, ki fognak lassan alakulni a barátságaid:)

Plusz egy tipp: Járj kényelmesben, akár melegítőben és pulcsiban és ha gondolod, alá húzhatsz fel pelenkát is.

2022. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először az, hogy az "exed" oda jár, akivel 13 évesen csókolóztatok kétszer, és "együtt voltatok" két hónapot, attól nem fog összedőlni a világ. Maximum újra összejöttök 16-17 évesen, és akkor már többet is fogtok tudni kezdeni egymással, na de ez mellékes.

Másrészt nem kell rágörcsölni, én olyan osztályba mentem, ahol senkit nem ismertem. Ofim jófej volt, hárman voltunk lányok.

Csak természetesen. Minden osztályban vannak nagyszàjúak, akik attól érzik azt, hogy farok lóg a lábuk között, hogy beszólnak másoknak, köztük a lányoknak is. Szólj vissza, akaszd le ezeket. Ne mutasd azt, hogy bárkitől is félsz. Ne görcsölj rà semmire. Ha általánosban jó tanuló voltál, akkor kicsit többet kellesz tanulni, de menni fog minden. Órán figyelj, ne mobilozz.

Próbálj meg beszélgetni olyan emberekkel akik szimpatikusak neked, főleg az osztálytársaiddal, és szerezz barátokat. Ha lesz gólyatàbor ne egesd le magad azzal, hogy szétiszod az agyadat, vagy egyéb gáz dolgok. Nálunk például volt gólyatàbor, és voltak ilyenek.

Kb ennyi.

UI.: Jók a gimis bulik, négy év alatt ajánlom, hogy próbából legalább egyre menj el, én voltam rengetegen annak idején. :D Csak ahhoz olyan társaság is kell.

2022. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!