Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lesz emelt érettségi?

Nem lesz emelt érettségi?

Figyelt kérdés
A változtatás javaslata kész. Tovább romlik a színvonal?

2022. júl. 26. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi hivatalosat nem találtam róla. Tudnál esetleg küldeni egy linket a javaslattal kapcsolatban?
2022. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az IT miniszter nyilatkozatát olvastam tegnap, aki azt mondta, hogy a középiskolákban nem lesz emelt érettségi és 400 pontot hozhatnak a diákok. További 100 pontot az egyetem által előírt teljesítményre lehet majd kapni.

Trócsányi László a KRE rektora is készített javaslatot, amely ezzel összecseng, mert ő azt nyilatkozta, hogy az egyetemek konkrét beleszólást akarnak kapni a felvételi menetébe. Példának említette a tanárképzést, ahol felvételi vizsgát akarnak, de több más szakon is lesz.

Ezek elképzelések, de biztos, hogy lesz átalakítás.

2022. júl. 26. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Köszönöm a pontosítást! Véleményem szerint ezen intézkedések pont, hogy a színvonal emelkedését fogják okozni. Személy szerint én támogatom, hogy az egyetemek is kapjanak beleszólást abba, hogy kit kívánnak valóban felvenni. Mert az szégyen, hogy olyan emberek is bekerülnek felsőoktatásba, akiknek semmi keresnivalójuk ott, például egyes mérnöki szakokra elég a minimumok minimumát teljesíteni a bekerüléshez, aztán a felvettek kétharmada kihullik az első félévben, mert nem tudnak teljesíteni. De természetesen rengeteg másik szakon is előfordul, hogy a helyek feltöltése miatt felvesznek szinte akárkit...

Először is, a férőhelyek számát kellene a munkaerőpiac igényeihez ÉS az egyetem lehetőségeihez mérten igazítani, illetve az állami ösztöndíjas képzési formát beszüntetném az összes olyan szakon, amiből túlképzés van/az egyetem elvégzése utáni elhelyezkedési statisztikák azt mutatják, hogy a végzettek jelentős hányada nem a végzettségének megfelelő munkakört tölt be.

2022. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amiket írtál azokkal egyet értek, de azoknak nem lesz esélyük, akik nem tudnak magántanárt fizetni. Nagyon kevés olyan diák van, aki ezek után önerőből felkészül,mert a középiskola fakultációkat sem fog indítani, és tanár is alig van néhány területen.
2022. júl. 26. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kénytelenek lesznek nyáron diákmunkázni, hogy ki tudják perkálni az egyetem által szervezett felkészítők árát. Elég rossz anyagi helyzetű a családom, egy petákkal nem tudták támogatni a tanulmányaimat; a nyáron összeszedett pénzemből fizettem ki Villányi Attila emelt kémia érettségire felkészítő kurzusát, vettem meg a felkészítő könyveket, és jelentem, hogy felvettek az orvosira. Akinek fontosak a tanulmányai, az tenni fog azért, hogy tanulhasson, ha törik, ha szakad. Nyilván nem középiskola mellett kell dolgozni, de nyáron simán el lehet menni diákmunkázni.

Lehet jönni azzal, hogy egyes megyékben, településeken nincs (annyi) lehetőség, azonban erre csak azt tudom mondani, hogy le kell nyelni a békát és el kell menni olyan helyre is dolgozni, ahová egyébként nem szívesen mennénk. Dolgoztam mezőgazdaságban és gyárban is, jelenleg pedig egy raktárban dolgozom, ez a második évem itt. Persze, hogy szarul esik annak, akinek össze kell törnie magát azért, hogy előrébb juthasson az életben, miközben a másiknak a segge alá lapátolnak egy valag pénzt a szülők, hogy tanulhasson, azonban ezen nem érdemes rágódni, sajnos vagy sem, de nem születünk egyenlőnek, egyenlő körülmények közé. Számomra hatalmas motivációs erővel bír a választott szakmám, illetve az, hogy ne kulimunkát kelljen életem végéig végeznem.

2022. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

"a középiskola fakultációkat sem fog indítani"

Ezt honnan veszed? Szerintem egy magára valamit is adó iskola továbbra is fog fakultációkat indítani ugyanúgy, mint eddig. Egyébként meg egyetemi előkészítőre eddig is jártak a diákok az iskolai fakultációkkal párhuzamosan.

Úgyhogy éppenhogy javulni fog a színvonal, ha végre újra beleszólhatnak az egyetemek, hogy kiket vegyenek fel és kiket ne.

2022. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!