Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akit felvettek az Orvosira,...

Akit felvettek az Orvosira, milyen eredménye lett, hány pontot szerzett?

Figyelt kérdés

Gratulálok a fevégelt nyert hallgatóknak!


Azt szeretném megtudni:

- Hány ponttal került be, és melyik Orvosi egyetemre

- Miből, milyen eredménnyel tett érettségi vizsgát, tett-e korábban előrehozott érettségt valamelyik tárgyból?

- Milyen tanulmányi eredményt ért el középiskolában (gimnázium vagy EÜ szakközépiskola?) (kitűnő volt-e, milyen jegyei voltak)

- Miből szerzett többletpontokat

- Mikor döntötte el, hogy oda fog jelentkezni (mikor kezdett intenzívebben felkészülni)

- Volt-e más alternatíva, ha az orvosira nem került volna be?

- A család mennyire támogatta a terveit? (Fizettek-e különtanárt, megvették-e a szükséges könyveket, jegyzeteket?)

- A tanárok mennyi esélyt adtak a siketes felvételinek?

- Miért akar orvos lenni? Mely terület érdekli most?


2022. júl. 25. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

- 437 ponttal kerültem be Szegedre


- 11. évvégén előrehozottaztam angolból, az 92% lett. 12. évelején emelt kémiából is előrehozottaztam, az 70%-ra sikerült. Az összes többi érettségit 12. májusában tettem le. 92% magyar, 92% matek, 84% töri, 80% emelt biosz


- Gimnáziumba jártam, de biológia-kémia tagozatra, ami miatt ezt a két tantárgyat kilencediktől fogva emelt szinten tanultuk. Közel álltam a kitűnőhöz, de töriből mindig négyes voltam.


- Az emelt kémia és biosz érettségiből jöttek össze a töbletpontok. Nyelvvizsgám is volt, de az ebben az esetben nem számít, mivel csak maximum 100 töbletpontot vihetsz magaddal, az pedig már összegyűlt az emelt érettségikből


- Viszonylag későm, a jelentkezések leadása előtt pár héttel jöttem rá, hogy engem valójában az orvosi érdekel. Előtte gyógyszerészetire készültem, aminek a felvételi tárgyai megegyeznek az orvosiéval, így ugyanazokat a tárgyakat tanultam tovább. A gimi elejét elég lazán vettem, nem nagyon tanultam, 12. előtti nyáron kezdtem el intenzívebben tanulni.


- Egy mentőtisztit megjelöltem mentőövnek, ha mégse vennének fel


- Nem jártam különtanárhoz, illetve a könyveket, amikből készültem, saját mágamnak vettem meg a nyári munka alatt megkeresett pénzemből. Nem nagyon érdekelte a családomat a továbbtanulásom.


- A tanáraim többsége biztatott, azt mondták, hogyha összeszedem magamat, akkor meg tudom csinálni. Kivétel töri tanárom, ő az utolsó óráig kitartott azon véleménye mellett, hogy az osztályunkból soha senki nem fogja vinni semmire se.


- Egyértelműen a másoknak való segítés szándéka miatt. Kiskoromban sajna sokszor voltak egészségügyi gondjaim, és mindig felnéztem az orvosokra, akik enyhíteni tudták a szenvedésemet. Oxykológián, illetve aneszteziológián gondolkodok.

2022. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1) 456 pont, Semmelweis. Viszont ennek már kilenc éve, de gondoltam válaszolok, hátha tudok neked hasznosat mondani, végülis ugyanaz a rendszer van azóta. Ha kifejezetten csak az idén felvettekre vagy kíváncsi, akkor hagyd figyelmen kívül ezt a választ.


2) Biosz emelt 86%, kémia emelt 80%, magyar 84%, matek 96%, történelem 84%, angol 99%. Nem tettem előrehozottat semmiből.


3) Csak utolsó év végén lettem kitűnő. Előtte magyarból, töriből és földrajzból (amíg volt) végig 4-es voltam, illetve elsőben matekból 3-as, aztán lassan javultam belőle az évek alatt. Erősnek mondott megyeszékhelyi gimnáziumba jártam.


4) A két emeltért jár a maximális 100 többletpont, így másból nem nagyon lehet itt szerezni.


5) Talán 10. év vége táján, a fakultációválasztáskor dőlt el, hogy biztos ez lesz. Ekkortájt kezdtem el célirányosan készülni is. A fakultációkat tartó tanárok tartottak délutáni foglalkozásokat, amik gyakorlatilag az emelt érettségire való készülésről szóltak, szóval ez nálunk eléggé szervezett keretek között zajlott.


6) Megjelöltem biomérnökit, vegyészmérnökit és biológia BSc-t is. Mondjuk így utólag nem tudom, hogy 20 éves fejjel mennyire álltam volna helyt egy mérnöki szakon. A biológia BSc pedig egyértelműen rossz döntés lett volna az alapján, amit mondtak azok, akik oda jártak.


7) A családomtól minden támogatást megkaptam az egyetem alatt is (bár negyedévtől vállaltam munkát, nem volt létkérdés, de kiegészítésnek és tapasztalatnak jó volt). Különtanárhoz nem jártam (lásd 5. válasz).


8) A tanárok mindig biztattak minket, hitték, hogy képesek vagyunk rá. Én mondjuk csak akkor nyugodtam meg teljesen, amikor megvoltak az emelt érettségik eredményei.


9) Ebbe most ne menjünk bele inkább.

2022. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Hasonlóan az első válaszolóhoz, 437 ponttal kerültem be a szegedi orvosira.

2. Nem tettem előrehozott érettségi vizsgát semmiből, az érettségin elért eredményeim a következők:

- magyar nyelv és irodalom: 97%

- matematika: 84%

- történelem: 90%

- angol: 97%

- biológia: 81%

- kémia: 70%


3. Sosem voltam kitűnő tanuló, azonban a tanulmányi eredményeimet nem mondanám rossznak. A régióm legerősebb gimnáziumába jártam biológia-kémia tagozatra, az átlagom 4,5-4,8 között mozgott a négy év alatt. Ciki vagy sem, de matekból végig négyes voltam, biológiából és kémiából pedig először és utoljára 11. osztályban lettem ötös. Sőt, kilencedikben fizikából szégyenszemre kettes lettem, bár utána végig ötös voltam (tanárváltás oldotta meg a problémát, sajnos nem csak nekem volt problémám a kedves tanár úrral).


4. Mivel a sikeres felvételhez követelmény, hogy emelt szinten érettségizz biológiából és kémiából/fizikából, így a maximálisan megszerezhető 100 többletpontra nem volt gondom.


5. Klisésnek tűnhet, azonban mióta az eszemet tudom, sosem tudtam más szakmában elképzelni magam. Célirányosan felvételiztem nyolcadikban biológia-kémia tagozatra, és 12. osztályban kezdtem el intenzívebben tanulni (értsd: átismételni a tanultakat, érettségi feladatsorokat megírni, kidolgozni a témaköröket stb.).


6. Nem jelöltem meg más szakot az orvosin kívül, mint már említettem, nem tudnám magam elképzelni más szakmában és úgy voltam vele, hogy ha nem vesznek fel, akkor inkább kihagyok egy évet, semmint hogy pazaroljam az állami féléveimet egy olyan szakon, ami nem annyira érdekel.


7. A szüleim nem igazán támogattak lelkileg a tanulmányaim során, többször megkaptam tőlük, hogy engem nem fognak felvenni sehova, nem lesz belőlem orvos stb. Anyagilag is inkább a testvéreim támogattak a lehetőségeikhez mérten, bár a tanulmányaimhoz szükséges könyvek nagyobb részét, illetve Villányi A. emelt kémia érettségire felkészítő kurzusát a diákmunkával keresett pénzemből fizettem.


8. A tanáraink támogattak minket mindenben, bár az osztályfőnökünk egy eléggé labilis személyiség, sokszor a fejünkhöz vágta, hogy belőlünk nem lesz semmi, és nem törődött azokkal, akik nem jártak versenyekre, a felkészülésünkhöz pedig nem tett túl sokat hozzá. Bezzeg az érettségik után nyomatta, hogy mennyire büszke ránk, mindig is tudta, hogy képesek vagyunk rá...


9. Mindig is érdekelt az emberi test működése, a különböző betegségek lefolyása, a gyógyítás, gyógyulás folyamata. Emellett van bennem egy egyfajta késztetés, hogy segítsek másokon, és úgy gondolom, hogy orvosként minden, az imént említett vágyamat ki tudnám elégíteni. Gondolkodtam az infektológián, endokrinológián, azonban szívesen dolgoznék oxiológusként is.

2022. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!