Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lehet jelentkezni...

Mikor lehet jelentkezni egyetemi kollégiumba?

Figyelt kérdés
Hugomat felvették egyetemre és azt állítja, hogy nem adta le a koli jelentkezést, mert akkor még nem tudta, hova fogják felvenni. De hogy működik a rendszer, nem a felvételi eredmények után kapsz majd értesítést a koliról? Én már pár éve végeztem és már nem emlékszem, hogy nekünk hogy volt, de azt tudom, hogy az eredmény után kaptam a kolitól is emailt, de szerintem külön nem kellett ezt bejelölni a felvi-n. Nem mond igazat vagy rosszul értelmezte a dolgot? Azért a szüleinknek se mindegy..

2022. júl. 22. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Változó. De legtöbb helyen jóval felvételi után kell jelentkezni a koliba.
2022. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kollégiumi jelentkezés az egyetemi Neptun rendszerben szokott zajlani. Nyilván a frissen felvett hallgatóknak még nincsen Neptun hozzáférésük, nem tudnak azonnal nekiállni jelentkezni, de fognak kapni Neptun kódot. Az egyetem hamarosan ki fog küldeni minden tudnivalót.


De amúgy miért hazudna erről a húgod?

Miért nem nézitek meg, mi van kiírva az egyetem weboldalán?

2022. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért, mert sokszor mondta már hogy nem akar kollégiumba menni, idegenekkel együtt lenni stb és azért hajlamos ilyen fontos dolgokat elmismásolni, volt korábban is példa rá..
2022. júl. 22. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetemtől függ, hogy mikor és hogyan kell jelentkezni kollégiumba, de az elsőévesek számára mindenhol a felvételi eljárás lezárultát követően nyílik meg a jelentkezés. A húgod igazat mondott, néhány napon belül kap majd egy email-t az egyetemtől, benne többek között a kollégiumi jelentkezés menetéről.


A kollégiumi jelentkezés független a felvételi eljárástól, a felvételi pontszám mellett szociális alapon is osztanak ki helyeket (egyetemtől függ, hogy milyen arányban és milyen feltételek mentén).

2022. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!