Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE környezettan szakára...

Az ELTE környezettan szakára nehéz bejutni? :| Aki oda jár annak h tetszik? : )

Figyelt kérdés
Nagy dillemába vagyok mert igaz h közgáz középsuliba járok de mégis érdekel a biosz..nagyon is :) és azon gondolkodok h jó lenne bioszból érettségizni és ilyen irányba továbbtanulni de sajna csak heti 2 órába tanulom :S (amúgy 7.oszt. óta mindig színötös voltam biológiából :) ) Szerintetek megpróbáltam? vagy maradjak üzleti gazdaságtan szakon? (csak ezzel az a baj h: 1 nem köt le és nem is érdekel ..megtanulni megtanulom de vhogy nem megy... meg úgy közgazdászból meg annyi van h el sem tudnék vele helyezkedni:S) KÖszii előre a válaszokat :)
2010. szept. 21. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En TTK-s vagyok, de mas szakon. Akit onnan ismerek, az nagyon elvezi. Mindenbol tanulnak egy kicsit, ami van a ttk-n, biosz, matek, foci...Csak a mesterkepzese eleg necces, mert nem lehet vele nagyon elhelyezkedni a tanari palyan kivul.
2010. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval nem érdemes oda jelentkezni mert nem lehet vele elhelyezkedni?:( :S:S:S:O Akkor mien szak?xD komolyan xD ... tök szar h itt vagyok 16 éves és azt se tudom mit akarok csinálni a jövőben :S :(
2010. szept. 21. 16:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elso vagyok.

Ha nagyon akarod, ez az almod, akkor ne mondj le rola.

En csak azt mondtam, h nehez elheyezkedni, mivel mesterkepzesben olyan szakok vannak, hogy: meteorologus, geologus, geofizikus...ezek, ugye nem a legkeresettebbek.


www.felvi.hu oldalon nezd meg a szakleirasokat, hatha talalsz magadnak valami mast is.(:

2010. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

meteorologus, geologus, geofizikus... MSc ha jól tudom inkább a földtudományi alapszakhoz kötődik...

Menj BME-re környezetmérnöknek, egy mérnökivel többre mész, pláne ha van mellé közgáz képesítésed is.

2010. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, h igazad van kedves masodik, amiota ELTE-s vagyok megtanultam, h nem lehet hinni egy masik ELTE-snek(:

De utana neztem, es bamasolom, amit a szakrol talaltam:


Környezettan alapszak


Szak neve


Környezettan alapszak

Képzési forma


BSc-szintű alapképzés, nappali tagozat

Képzési idő


A képzés időbeli egysége a szemeszter (félév). A szemeszterek során a tananyag elsajátítását a kreditek megszerzése jelzi. A képzés során 180 kredit megszerzése szükséges. Az egyes kreditek egymásra épülnek, megszerzésük optimális időtartama 6 szemeszter, azaz 3 tanulmányi év, amitől el lehet térni. Egy szemeszter 15 hét szorgalmi időszakból és 6 hét vizsgaidőszakból áll. Az átlagos heti óraterhelés a szorgalmi időszakokban 27-28 óra.

A képzés célja


Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése alapfokú környezettani szakember, környezettudós, környezetvizsgáló, környezeti szakember

Az ideális jelentkező


Azok a diákok tudják a szak követelményeit könnyen teljesíteni, akik szeretik a természetet, érzik a társadalom felelősségét a környezet átalakításában, kedvet éreznek a környezeti folyamatok megismerésére, szívesen elgondolkoznak környezeti problémákon. Előny a középfokú általános természetismereti tudás középiskolai megszerzése. Azok az ideális jelentkezők, akik nem riadnak vissza természet közelségétől, terepgyakorlatoktól, kirándulásoktól, azok szépségét szeretik és szeretnék még jobban megismerni.

Főbb tárgyak


A törzsképzés legfontosabb tárgyai a következők alapozó tárgyak (bevezetés a kémiába, bevezetés a biológiába, bevezetés a fizikába, bevezetés a földtudományba), kőzettan, természetföldrajz, hidrobiológia, hidrogeológia, informatika, környezetfizika, környezetkémia, ökológia, ásványtan, meteorológia, tájvédelem, környezetvédelem, környezeti technológiák, környezetgazdálkodás.

Szakirányok és specializációk


A környezettan alapszak felkészít a munkaerőpiaci elhelyezkedésre, és ezen kívül többfajta mesterképzés későbbi felvételét alapozza meg a szakirányok 3. szemesztertől kezdődő lehetőségével. A hallgatóknak egy szakirányt kell kiválasztani, amely területen az általános környezettudományos képzésüket elmélyítik. Négy szakirány felvétele lehetséges: környezetkutató, geofizikus, meteorológus, geológus és környezettan-* tanár.

Továbbtanulási lehetőségek, mesterképzés


A környezetkutató szakirány elsősorban környezetkutató szakembereket képez. Ezt elvégezve a munkaerőpiacon vagy továbbtanulva a környezettudományi mesterképzésben lehet elhelyezkedni. A geológus, meteorológus és a geofizikus szakirányok elvégzésével a mesterképzésben induló azonos nevű képzési formákban lehet továbbtanulni. A környezettan-* tanári szakirányt választhatják azok, akik tanári diplomára pályáznak, amit a mesterképzés során lehet elérni. Ez a szakirány tartalmaz egy 10 kredites pedagógia modult, és a másik tárgy 50 kredites modulját. Azt, hogy melyik lesz a másik tárgy, az ELTE kínálatából lehet kiválasztani.

2010. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ááh :D BME-re akk se jutnék be ha éjjel nappal megállás nélkül tanulnék:S Amúgy azt hogy értetted h menjek környezet mérnöknek és közgáz izénak is?xD egyszerre azt nnehéz lenne xD // Köszönööm a válaszokat : )
2010. szept. 22. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy közgáz izé már akkor is leszel, ha befejezed a sulid, nem? Lesz róla egy középfokú papírod, gondolom.


Elsőnek meg bocs.

2010. szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem lesz semmiféle ilyen papírom csak "közgáz alapismereteim" lesznek semmi más :S....max ha ott maradnék 2 éves továbbképzésen(számviteli szakügyintézőnek) akk kapnék OKJ-s papírt : )
2010. szept. 23. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!