Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvi.hu-n még mindig a...

A felvi.hu-n még mindig a tavalyi pontjaimat látom. Rendben van ez így?

Figyelt kérdés
Idén újra érettségiztem, de az e-felvételi-n még a tavalyi pontjaimat látom. Úgy tudom, hogy a tanúsítványt nekem nem kell külön feltöltenem. Automatikusan fel fog kerülni az új eredmény a rendszerbe? Valamint a mindenkori legjobb százalékot veszik figyelembe, ugye? Köszönöm a válaszokat.:)

2022. júl. 2. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem igazán értem. Hol látod ezeket? Az érettségi eredményeknél hiányzanak a új jegyek? Ezt, hogy a tavalyi pontokat látod, ezt nem értem, a felvételire mindig újra kell regisztrálni, ott nincsenek tavalyi dolgok. Egyébként a tanúsítványt csak abban az esetben veszik figyelembe, ha az a felvételi tárgyad, átlagot pedig mindig a bizonyítványból számolnak, abban a tanúsítványok nem lehetnek benne.
2022. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Tanulmányi pontnál nem vehető figyelembe, csak az érettségi pontnál.
2022. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert valószínűleg (de a szak és a tantárgy nélkül nehéz) az lehet gond, hogy amiből újra letetted, az nem a két felvételi tárgy, vagy azért, mert nem vehető figyelembe az adott képzésen (mert mondjuk humán a követelmény, te meg reálból csináltad), vagy azért, mert az előző eredménnyel még mindig kedvezőbb lenne. Mint mondtad, tanulmányi pont kizárólag abból számolható, ami abban a keményfedeles érettségi bizonyítványban van, hiába írod később újra, azt csak érettségi pont esetén lehet a tanúsítványból számolni.
2022. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem múlt héten töltötték/frissítették a közhiteles adatoknál. Elvileg július 7-ig folyamatosan töltik fel, hogy tudjanak sorrendet módosítani a jelentkezők a pontok alapján.
2022. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1 ha újraérettségizel, akkor az érettségis pontjaid és a tanulmányi pontok (évvégi jegyek) ott lesznek a felviben, illetve az ezek alapján számított pontod is. Mert ezeket elektronikusan kérik le.

Aztán az új érettségik eredményének beérkezése és feldolgozása után jelenik meg az új pontszám.

2022. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!