Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben megyek 11-be és...

Szeptemberben megyek 11-be és már számtalanszor tapasztaltam, hogy nem merek kilépni a megszokott "mókuskerékből". Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az iskolás éveim alatt a tanárok meghirdettek a tanév során különböző versenyeket, vetékedőket, és ezekre nem mertem jelentkezni, tudtam, hogy jól teljesíthetnék. Mivel infós vagyok a suliban, volt rá lehetőség júniusban még, hogy a tanévzárón lehetett volna segíteni pakolni a hangosítást, projektor képminőségét beállítani... stb. Ilyen apró dolgokat sem merek elvállalni. Ez mitől lehet? Itt van a nyár és mostani példát írok, hogy például találtam jó diákmunkákat, csak nem merek azokra jelentkezni, mivel félek, hogy mi lesz ha odáig eljutok, hogy felvesznek, és mivel társaságban rosszul kommunikálok, hogyan fogok megoldani különböző problémákat? Mit tegyek, hogy kilépjek ebből az állandó megszokott életmódból? Önfejlesztő könyveket tudtok-e ajánlani, amit tudnék olvasni, (amit le lehet tölteni PDF-be ingyen akár internetről)? Vagy valamit ajánlani, akár valami hobbit, akár mit?? Előre is nagyon megköszönöm a kedves válaszokat, és bocsi, hogy ilyen hülye kérdéseket írok ki, remélem nem probléma.

2022. jún. 30. 07:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus sokat tud segíteni.
2022. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémám volt általánosban és gimiben is. Egyetem második évére kinőttem, most már sokkal jobban érzem magam. Azt ajánlom, hogy nagyon próbálj tenni érte, hogy megváltozz, mert sokkal jobb lesz utána. Most nyáron bőven van időd magaddal foglalkozni. Olvass ilyen témában könyveket, nézz youtubeon a szorongásról és önfejlesztésről videókat. Pszichológushoz is elmehetsz, de az is segíthet, ha leülsz beszélgetni erről a szüleiddel, barátaiddal, tök mindegy.

Leginkább azt nehéz megérteni, hogy nem vagy fura. Senki sem figyeli, hogy épp mondtál valami hülyeséget, összeakadt a nyelved vagy furcsa robotos volt egy mozdulat. Ha meg mégis figyeli elfelejti gyorsan. Ha belegondolsz a te fejed se azzal van tele, hogy tavaly októberbe a Gézuka orraesett.

Konkrét könyveket, videókat nem tudok ajánlani, rengeteg van. Néztem én is pár videót, de nem is tudom segített-e, viszont motiváltabb lettem tőle. Nekem ami leginkább segített az, hogy gondolkodtam és "megbeszéltem" magammal. Amikor elkezdtem kattogni, hogy úr isten hülyeséget mondtam és ez milyen kínos akkor direkt inkabb próbáktam másra gondolni. Esetleg még írd le a gondolataidat, ha épp szorongsz és elemezd ki, hogy miért és majd észre veszed, hogy butaság.

2022. jún. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!