Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bge diploma hany pontot er...

Bge diploma hany pontot er egy felvetelinel?

Figyelt kérdés
Ha uj egyetemre szeretnek menni.

2022. jún. 20. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bövebben?
2022. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk megmondanád, hogy hányas diploma jegyed van és, BSc vagy MSc a kérdés esetleg lehetne válaszolni.
2022. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miből végeztél/végzel, ha ennyinek se tudsz utánajárni?
2022. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Probaltam nezni a felvin, de nem talaltam azert irtam ide.

Bsc Kermark, meg hatra van a szakdoga, ugyhogy nem tudom hanyas.

de hogy kb mennyit szokott erni.

2022. jún. 20. 16:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakon akarsz mesterre menni?
2022. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem mesterre szeretnek, hanem pszichologia alapszak

vagy ilyet nem lehet?

2022. jún. 20. 17:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

30 másodpercembe került a felvi-n.

A pszichológia alapképzési szakra történő jelentkezés esetében emelt szintű érettségi helyett kizárólag mesterképzési vagy korábbi rendszerű egyetemi végzettség fogadható el, alapképzési vagy főiskolai szintű végzettség nem. A szintre vonatkozó kritériumot teljesítő, elsősorban elfogadható végzettségek: biológia, gyógypedagógia, jogász, kulturális antropológia, magyar, matematika, orvos, pedagógia, szociológia, történelem, illetve az e szakterületekhez kapcsolódó tanári végzettségek. Az egyéb mesterképzési vagy korábbi rendszerű egyetemi végzettségek elfogadhatóságának bírálata egyedileg zajlik.

2022. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
akkor ha jol ertem felejtsem el?
2022. jún. 20. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell elfelejteni, ha a felvételi tárgyakból tudod hozni a kellő pontszámot.
2022. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 Ez az ELTE képzéseire vonatkozik. :)

A többi egyetemen elfogadják az alapszakos diplomát is. Két éve én is alapszakos diplomával mentem Debrecenbe pszichológiára.

Az, hogy hány pontot adnak, eltérő. Felvin meg tudod nézni az egyetemeknél, hogy hány pontot ér a diplomád. Egyetemek-->kikeresed amelyik érdekel (Szegedi, Pécsi, Debreceni, Károli, Pázmány, és az ELTE de ott nem számítanak pontot Bsc-s oklevélből.) --> kikeresed a pszichológia szakot --> ott lesz, hogy pontosan mennyit adnak.

De sehova se lesz elég önmagában a diploma, arra max. 400 pontot kaphatsz, van ahol még kevesebbet, arról nem is beszélve hogy a négyes diploma kevesebb pontot ér, a hármas még kevesebbet stb.

Nyelvvizsgád gondolom van/lesz, mert a diplomához is kell, két középfokú/egy felsőfokú lenne a legjobb, de valahova egy középfokúval is van esélyed.

Sok sikert! :)

2022. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!