Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing alapképzés után milyen mesterképzéssel érdemes folytatni?

Figyelt kérdés

Most kezdem meg a 7. félévemet, ha minden jól megy jövőre államvizsgázok az OE-KGK-n.

Szakmai gyakorlatra keresek most helyet, rá kellett döbbennem hogy nem valami versenyképest alapképzést választottam, most egy levelezős mesterképzésen gondolkozok munka mellett.

Melyik képzést ajánlanátok? A vállalkozásfejlesztés MSC lenne egyértelmű, a karon is tanítják, de nem látom hogy keresnének rá embert (viszont igen könnyen el tudnám végezni csúszás nélkül).

A marketing MSC-re gondoltam még más karon, de az itteni tanárok szerint nagy az átfedése a kermark BSC-vel, mert nem csak kermarkos BSC-vel lehet elkezdeni. Ráadásul szintén nem versenyképes.

A pénzügy MSC-n gondolkoztam még, kermarkosként szerintetek van értelme? Tudnék rá egyáltalán jelentkezni? Mennyire "teljesíthető" egy kermarkos alapképzéshez képest? Erős matematika kell hozzá mondjuk az BGE-PSZK-n vagy az ELTE-GTK-n?



2022. jún. 15. 18:03
A kérdező szavazást indított:
Vállakozásfejlesztés
Marketing
Pénzügy
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Szakmabeliként írom.


1. ELTE Survey statisztika és adatanalitika

2. Üzleti adatelemző (Corvinus)

3. Pénzügy

4. Ellátásilánc-menedzsment (ha felvesznek marketing alapdiplomával)

5. MBA valami jobb egyetemen

2022. jún. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az üzleti adatelemző nem néz ki rosszul a Corvinuson, a tanterv is tetszik. Szerinted a munkáltatók foglalkoznak azzal hogy nem MSC, csak továbbképzés?
2022. jún. 16. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni a Tanulmányi Osztályon, hogy mi ennek a képzésnek az angol neve. Ez elvileg egy un. "Postgraduate Diploma" (Anglia, Kanada) vagy "Graduate Diploma" (Ausztrália) lenne, de nekem is van egy hasonló kiegészítő diplomám, és megkérdeztem a Corvinus tanulmányi osztályát, hogy ez mi hivatalosan angolul, és nem tudták megmondani. Azt mondták, nincs neki angol neve. (?!) Az azért fontos, hogy legyen neki angol neve, mivel a legtöbb CV-t angolul fogod beadni még Magyarországon is.


Visszatértve a témára. Szerintem a Corvinus hibát követ el, hogy nem váltja át a kiegészítő képzései nevét az EFQM rendszerbe (és nevezik el pl. MSc-nek az egy éves képzéseket ugyanúgy, ahogyan a holland egyetemek pl. Erasmus is MSc-nek nevezik a 60 ECTS-es 1 éves mesterszakjaikat), és ezzel egy teljesen lehetetlen helyzetbe állítja a végzettjeiket. De egyébként igen, természetesen a munkáltatók nagyra értékelik, ha valaki ilyesmit tanul, és ez azért már egy olyan képzés, amit a diplomák közé írhatsz be (és nem csak egy tanfolyam). Jobb, mint egy Coursera specializáció.


A Marketing Data Science egy, csak a jövőben robbanó terület, nem is arany-, hanem egyenesen gyémántbánya... Nem mondom, az ELTE Survey Statisztika szak egy kicsivel jobban hangzik (mivel "rendes" mesterszak), de a Corvinus data analytics is jól hangzik, csak mondom, tudd meg, hogy mi ennek a rendes becsületes angol neve. (Ha megtudtad, oszd meg velünk, engem is érdekel!)


Egyet biztosan állíthatok: a témája miatt többet ér ez a képzés, mint az általad felsorolt bármelyik szak, függetlenül attól, hogy nem rendes mesterszak (ami még egyszer, hiba a Corvinustól).

2022. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* EQF azaz European Qualification Framework, nem EFQM, freudi mellégépelés sorry. :D
2022. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ha elindítják 23 szeptemberében, lehet hogy ezt választom! Addigra talán több infót is megtudok, úgy látom elég friss szak ez egyelőre :D

2022. jún. 17. 02:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!