Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb fizika...

Melyik a legjobb fizika tankönyv??

Figyelt kérdés

Kellene tanulnom némi fizikát, villamosságtan miatt. Melyik az a tankönyv amiben nagyon jó ez a rész??

Persze nyílván fizika, nem sok jó származik egy olyannak belőle aki nem szereti. :D

De mégis melyik lenne ez a könyv??



2022. jún. 6. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szinten lenne rá szükséged?
2022. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ilyen középiskolai szinten. Alapfogalmakkal legyek tisztában, ismételjek át mindent. Ami utána még esetleg kelleni fog arra majd rákeresek még. Csak előbb egy ilyet átolvasnék, mert az alapokkal is van némi baj már, bár éppen szerettem a fizikát régebben.
2022. jún. 6. 16:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az aktuális fizika tankönyvbe mindenképpen érdemes belelapoznod, "ingyen van": [link]


Középiskolás (akár emelt) szinten a Budó-féle Kísérleti fizikát tudnám ajánlani, a II. kötetben találod a villamosságtant. Alapos, de kissé száraz és szűkszavú könyv, sok generáció használta. Könyvtárban, antikváriumban hozzáférhető. Én a Holics-féle fizikát is kedveltem.


Nehéz megmondani, hogy számodra melyik lenne a legjobb könyv. Biztos kapsz még tippeket, keress rá, olvass bele, és döntsd el, melyikből tanulnál a legszívesebben!

2022. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát, a Budó, azzal nem sokra megy az, akinek inkább a gyakorlati oldalra van szüksége, gondolok itt például az ellenálláshálózatok átalakítására, vagy a három fázis egyes apróságaira.

De egyébként fenn van a tankönyvtárban:

[link]

lefelé, egy 24 megás pdf, meg más formátumok mellette.


Középiskolás fockon egy pár elektrotechnika könyv van a neten, mint például:

Gergely István: Elektrotechnika

Haluska János - Kővári Attila: Villamosságtan

Hódossy László: Elektrotechnika

Szabó Géza: Elektrotechnika


Olyan, viszont, már bocs, nincs, hogy legjobb, annak fényében, hogy k*ra nem tudni, mire is van szükséged. Ezek egyike sem ugyanúgy és olyan mértékben tárgyalja a téma egyes részeit.

2022. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Egyetemen is vannak ilyen és hasonló tárgyaim, mellette van most OKJ ahol szintén kérnek némi alap fizikát.

Csak ugye ezeket nem igazán magyarázzák már, ezért is nézném át az alapokat. Hogy mire lesz szükségem még azt passzolom, emiatt is írtam általánosságban csak a fizika könyvet és nem konkrét témához kértem szakirodalmat. Ami benne lesz a fizika könyvekben az tökéletes lesz, ha meg konkrét dolgot nem értek, akkor arra vagy rákeresek neten vagy teszek fel majd egy kérdést, hogy abban a konkrét szakmai témához mi az amit javasoltok??


Segítene az is amúgy, ha legalább az egyetemi tanárok javasolnának szakirodalmat, ha másnem az alapvető hiányosságok kiküszöbölésére.


Valószínűleg rá fogok nézni az összesre amit küldtetek eddig. Mert ha az egyik tárgyamhoz nem is lenne jó, akkor a másikhoz még kelhet, vagy ha egyikhez sem, attól még felmerülhet. Volt már mikor teljesen más témával magyarázott a tanár. Inkább tanulok többet, de szeretnék képben lenni. Ez a villamossági rész, még őszintén érdekel is :)


Mindenkinek ment a zöld. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

2022. jún. 6. 19:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor "Ilyen középiskolai szinten" vagy a nagydoktorihoz kell? Ha középiskolai szinten, akkor az egyetem szót nem is kellett volna egyáltalán használni. Én azért írtam, amiket írtam. Oda is van írva, hogy középiskolás fokon, József Attilával szólva. De, hogy világos legyen, a villamosságtan című tankönyvek nem fizikakönyvek, olyan értelemben, hogy nincs bennük kinematika meg hőtan. Merthogy a kérdésben az is benne volt, hogy a "villamosságtan miatt". Fizika kell? Akkor a Budónak mindhárom kötete kell


...olyan bizonytalan vagyok... vagy mégse?... :D

2022. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Hát igen, emiatt is nem fejtegettem. Az alapokkal van inkább bajom a többit nagyjából magyarázgatják vagy van hozzá anyag. De pl a fluxus, indukció, képletek, jelek, mértékegységek kapcsán sehol semmi. Azokat már tudni kellene. Ez meg inkább középiskolai szint és nem egyetemi fizika.

2022. jún. 6. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: De ezzel együtt szerintem egy koherens könyvre lenne szükséged, ami egyrészt az alapokat, másrészt az egyetemi anyagot is tartalmazza. Ha megvan hozzá a matematika eszköztárad (és egyetemen meg kell, hogy legyen), akkor a Simonyi-féle Villamosságtan könyvet ajánlanám.
2022. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Na ez a másik. Nem számolni kell tudni. Csak az elméleti részt, legalábbis az egyeteminél. Az meg tényleg büntetés. Az OKJ ahol esetleg kell számolgatni is, oda meg nem kell annyi elmélet, mint az egyetemhez. Persze kell az elmélet, de amit ott kér a tanár, azt le is adja.

Elég bonyolult dolog így a kettő együtt. Emiatt is nem akartam most ebbe belemenni, hogy az egyetemhez mindenről is kellene, hogy legyen fogalmam, a nand/or/xor kapuktól a bonyolultabb áramkörökig, tranzisztor, kondenzátor, egyen és váltó áram meg úgy minden is. Míg az OKJ az nem durvul ennyire. Ott csak pár alapot kellene picit fentebb hozni.

Most itt a nyár, rá érek. Fizika, matek, programozás, meg amit még találok.

2022. jún. 6. 21:34
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
A Holics-féle fizika nagyon jó. Eggyel feljebb a Litz-Erostyák-etc. Fizika.
2022. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!