Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg van középiskola ahol...

Tényleg van középiskola ahol le kell adni a telefonokat a tanárnak óra elején?

Figyelt kérdés

Olvastam a szabályzatot az iskolának, ahova jövőre járni fogok, és azt írja le kell tenni minden órán az arra kijelölt dobozba.


Ez meglepett, mert én úgy tudtam középiskolákba már nem szedik be…

Amúgy félreértés ne essék; eszem ágába sem lett volna telefonozni az órákon.

Ott jobb szeretek figyelni:)



Csak azért zavar, hogy ki kell tenni://


2022. jún. 6. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sosem volt ilyen konkrét egységes szabály, hogy minden órán ki kell rakni, de nálunk általános iskolában és középiskolában is volt olyan tanár, aki elvárta. Volt olyan tanár, akinél alapból nem kellett kirakni, de sokan nyomkodták az órán a telefont, szóval egy idő után bevezette ezt a szabályt.


Amúgy meg hiába írja ezt a szabályzatban, simán meg lehet, hogy sok tanárt nem érdekli, és emiatt nem is nézik, hogy kirakjátok-e. Nálunk is voltak a házi rendben olyan dolgok, amik csak voltak a házi rendben, de senki által nem volt betartva, és a tanárokat sem izgatta.

2022. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudok olyan általános iskolát, ahol a szölőkkel megbeszélik, hogy az általános iskola végéig ne is vegyenek a gyerekeknek okostelefont.


Én ezt nagyon támogatom. Nekem is csak gimi után lett okostelefonom. Addig csak olyan volt, amivel csak hívni tudtam és sms-t írni. A mostani fitalaokat elnézve hálás vagyok, hogy nem kaptam korábban. Jó, hogy nem függtem rá ilyen dolgokra.


Szerintem jó ötlet, hogy óra elején ki kell tenni a mobilt. A gyerekek érdekében van ez, nem azért mert gonoszak a tanárok, hanem mert látják a negatív hatásait. Ha pedig sürgősen fel kell hívni valakit, akkor úgyis odaadja a tanár.

2022. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan középiskolát, ahol leadják REGGEL(!), és nem is kapják vissza a nap végéig, még SZÜNETEKBEN SEM. Én is ledöbbentem, nálunk sose szedték be, sőt sokszor - a tanár utasítására - használnunk is kellett az órán (pl. elektronikus tankönyv, anyaggyűjtés stb.), nélküle nem is tudtunk volna haladni.

Persze ha valaki játszott a telefonján, arra rászóltak, visszatérő esetben mondjuk beírást is adtak, néha-néha elvették egy óra erejéig - de olyan, hogy alapból beszedjék, és egész nap vissza se kapd, olyan nem volt.

2022. jún. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!