Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE és a Pázmány jogi...

Az ELTE és a Pázmány jogi karának miért teljesen más az órarendje?

Figyelt kérdés
Egész más tanárgyaik vannak, csak pl a büntetőjog és a polgári jog fix. És az ELTE-n alig van tantárgyuk az első évben, a Pázmányon meg rengeteg van.

2022. jún. 3. 13:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mert különböző egyetem mondjuk?
2022. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Oké, mivel én még nem vagyok egyetemista, nem vagyok tisztában a rendszerrel.

Rendben, hogy más egyetem, de azért azt furcsállom, hogy ilyen mértékben különböznek.

2022. jún. 3. 13:22
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemek autonóm intézmények, nincs kötelező tanrend.... Minden egyetem a saját tanrendjét, órarendjét alakítja ki.


Az orvosinál pl. Pécsett nincs rögtön anatómia az első évben.. .a Semmelweis-en meg azzal kezdenek.

2022. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez nagyon furcsa. Mármint inkább az, hogy akkor később a hallgatók nagyon eltérő ismeretekkel rendelkeznek majd.
2022. jún. 3. 13:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4: nem rendelkeznek eltérő ismeretekkel....


Még a tantárgyak neve se biztos, hgoy egyezik...

Na jó, jogi karon nyilván a római jog mindenhol így szerepel.. .:)))))

2022. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát de, mivel a Pázmányon pl egy csomó más tantárgy van, mint az ELTE-n. Pl: katolikus hit alapjai stb
2022. jún. 3. 13:39
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alapok azok mindenhol ugyan azok, aztán hogy ehhez mit tanítanak pliszban az már csak az egyetemtől függ.
2022. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

6: ééééés...??? Attól még az alaptantárgyak ott is benne vannak a kurrikulumban!


Ahogy a 7-es is írja... Ne menj Pázmányra, ha nem akarsz katolikus vonatkozású tárgyakat tanulni.

Problem solved.

2022. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudok hozzászólni érdemben, de ismerős lánya jár Pázmány jogi karra. Nekik már elsőben ilyen (most lehet, hogy nem pontosan írom, de) orvosi jog, meg környezetvédelmi jog, meg ilyen tárgyaik vannak.

ELTE-n meg első évben még nagyban alapoznak.

2022. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, de úgy láttam, hogy azok választhatóak.
2022. jún. 3. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!