Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendkívüli okból félév passzív...

Rendkívüli okból félév passzíváltatás után kell fizetni TB-t?

Figyelt kérdés

4 embert hívtam fel ez ügyben.


Felhívtam a sulimat, a hallgatói tanulmányi osztályt, azt mondták "Fú, hát ez jó kérdés de szerintem nem kell mert a jogviszonya nem szűnt meg, csak passzíváltatta magát".


Felhívtam az oktatási hivatalt, határozottan közölte: "Nem kell fizetnie TB-t mert biztosítva van, mivel a jogviszonya nem szűnt meg, csak passzív féléven van".


Felhívtam a NEAK-ot (Nemzeti egészségbiztosítási kezelő): "Mi ezzel nem foglalkozunk a teve utcai hivatalt kellene hívni, megadom a számukat..."


Ezen bicit felnevettem hogy a nemzeti egészségbiztosítási kezelő nem tudja megválaszolni ezt a kérdésemet, de az oktatási hivatal meg határozottan meg tudja.


Felhívtam a teve utcai nemtom én mit már nem emlékszem, na viszont ő: "Mivel passzíváltatta magát ezért nem jár a TB, fizetnie kell attól a naptól fogva." - Egy idős öreg néni mesélte, van egy olyan érzésem fogalma sincs mit jelent a rendkívüli okból passzív félévre kerülés.


Ismerősöm mesélte hogy kb. 5 éve ő is passzívra ment, nem fizetett semmit majd folytatta tanulmányait, de nem kapom semmi felszólítást vagy hogy fizetnie kell.


Ellenőriztem a rendszerben és a TB-m még érvényes, annak ellenére hogy a teve utcai nemtom én mi azt mondta hogy nem vagyok az.


Most kinek higyjek?


A törvény a net.jogtar ban meg olyasmit ír, hogy a hallgatói jogviszony megszűnte után okt.31-ig érvényes a diákigazolvány, majd +45 napig vagyok TB ellátott.


Legalábbis én így értelmeztem.


De nagyon sok forrás meg azt írja, hogy passzív félév esetén nem jár TB.


Viszont az én esetem picit speciális, mert aktív féléven voltam egészen most június 1-ig, majd rendkívüli okból passzíváltattam a félévemet betegség miatt.


Most akkor mi a halál van?


2022. jún. 3. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Nyugi.

Ha passzív is, van hallgatói jogviszonyod, ezért biztosítva vagy, NEM kell külön magadnak fizetned a TB-t.

Voltam már én is hasonló helyzetben.

2022. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Miss Endzsi ***** válasza:
63%
Akkor kellene fizetned, ha szerződést bontotok, mert otthagyod.
2022. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én következő félévben passzív leszek. Elvileg megmarad a TB-m, nekem TO-n ezt mondták. (Meg amikor rákeresetem online, akkor is ezt olvastam, de nem kerestem sokáig, az első találatot elfogadtam)
2022. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!