Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbelik nélkül 468 pontom...

FreeBrendon kérdése:

Szóbelik nélkül 468 pontom van érettségin. Pázmány vagy ELTE jogot ajánlotok? (tudom, hogy nem biztos, hogy felvesznek) Mindegyikről jót hallottam.

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek, nyilván nem itt döntöm el, de jó volna, ha anonim emberek véleményét is kikérhetném és rendes válaszokat kapnék.

2022. máj. 31. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
oda vesznek fel, ahol először eléred a ponthatárt, a többi nem lesz releváns.
2022. máj. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. Halottam ezt azt mindkettőről.
2022. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Tudomásom szerint az ELTE jogi képzése abban különbözik a Pázmányétól, hogy a nehézsége kiegyenlítettebb az évek során. Más szóval az ELTE már az elejétől olyan nehéz, mint később, s ezért akinek nem megy a tanulás, már az első két évben kihullik. A Pázmányon ezzel szemben az első két és fél év mézesmadzag, utána viszont a képzés második fele a duplájára nehezedik. Emiatt a Pázmányon még olyan is előfordul, aki negyedévben adja fel, sőt olyan is, aki utolsó évben, vagy az államvizsga sikertelensége miatt dobja be a törülközőt. A Pázmányon tipikusnak számít, hogy 6-7 év alatt végzi el valaki az 5 éves képzést, elsősorban a képzés második felében átélt bukások miatt.


Mivel az ELTE és a Pázmány tanterve jelentősen különbözik, ezért az egyikről a másikra a képzés közben átmenni általában csak évveszteséggel lehet, és természetesen csak költségtérítésesre vesznek át. Úgyhogy általában mindenki "beleragad" abba, ahol elkezdte.

2022. jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Amiben az ELTE szerintem pluszt nyújt a hírneve mellett, az egyrészt az, hogy számos oktató végzett neves külföldi egyetemen például PhD vagy LLM képzést (Harvard, Cambridge, Oxford stb.) és nyilván know-how-t is szereztek így ott, persze ez nem látszik mindenkin (de a szakma kiemelkedő alakjaitól tanulhatsz, velük kutathatsz a későbbiekben).


Másrészt, hogy hallgatóként rengeteg lehetőséged van, ami máshol kevéssé vagy egyáltalán nem adatik meg: szakkolik, diákszervezetek, nemzetközi perbeszédversenyek, szakmai diákkörök, csereprogramok (pl.: francia és német kettős diploma), és ezek mellett a közösségi élet sem rossz. Emiatt az ELTE-t ajánlanám első helyen, de szerintem a Pázmány is minőségi képzést nyújt, így mellélőni nem fogsz ezekkel.

2022. jún. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 el tudod nekem magyarázni esetleg, hogy mi az a francia/német kettős dipolma? Mit lehet vele kezdeni a későbbiekben?

Olvastam a honlapon, de nem teljesen világos, hogy ezek mik. Előre is köszönöm.

2022. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!